Це оплачувана із держбюджету посада. Помічник ветерана має надавати демобілізованим військовослужбовцям широкий спектр послуг. Є прогноз, що із часом у громадах буде окрема служба, котра опікуватиметься виключно ветеранами російсько-української війни.
Про це розповіла редакції Ніла Шпорт — керівник територіального центру із надання соціальних послуг, при якому буде працювати перший у Кобеляцькій громаді офіційний помічник ветерана. Альна Шуліка була прийнята на роботу в кінці листопада.
Цьому передував конкурс, який проводило Міністерство у справах ветеранів. Бажаючі взяти у ньому участь подавали заявки і анкети через портал Дія. А після цього ще й проходили відбір у комісії, що діє при Полтавській районній державній адміністрації. При цьому перевага віддавалася людям, чиє життя так чи інакше пов’язане із волонтерським рухом чи службою в лавах ЗСУ.
Альона Шуліка, як відомо, давно займається волонтерською діяльністю постійно проводячи різні благодійні збори для потреб військових 92-ї штурмової бригади та інших бойових підрозділів ЗСУ. Робоче місце помічника ветерана знаходиться в будівлі Кобеляцького терцентру по вулиці Успенська,17.
Хто такий помічник ветерана, яка його місія
Помічник ветерана — фахівець у громаді, який здійснює індивідуальний супровід ветеранів та сприяє ветеранам у реалізації їх можливостей, прав, гарантій, пільг. Його головним завданням є всебічна допомога і сприяння Захисникам та Захисницям у повноцінній адаптації до мирного життя.
Які послуги надає помічник ветерана?
- консультації з питань працевлаштування, навчання, соціального захисту та реабілітації, покращення стану здоров’я;
- супровід у реалізації гарантій, пільг, прав, отримання послуг;
- допомога з пошуком програм підвищення кваліфікації, опанування нових навчальних програм, перепрофілювання;
- посередництво у взаємодії ветерана з органами влади;
- надання допомоги в оформленні документів, поданні заяв, підготовці документів;
- допомога в переїзді, у пошуку житла;
- консультування щодо отримання психологічних послуг, зокрема з питань оформлення документів для отримання таких послуг;
- інформування про наявні в державі та громаді програми підтримки ветеранів.
Послуги надаються на безоплатній основі.
Хто може звертатись до помічника?
- ветерани війни, особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;
- члени сімей ветеранів війни та осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;
- члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, Захисників і Захисниць України;
- військовослужбовці, які брали безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави, та були звільнені з військової служби, зокрема демобілізовані у визначеному законом порядку.
Згідно із прогнозом, після закінчення війни відповідної допомоги і підтримки потребуватимуть близько 4 мільйонів українців, котрі мають бойовий досвід, та членів сімей ветеранів чи загиблих воїнів. Тому в перспективі в громадах будуть функціонувати цілі служби, єдиним завданням яких стане допомога ветеранам війни.