Друге пленарне засідання першої сесії Кобеляцької районної ради шостого скликання розпочалося із процедури вручення депутатських посвідчень і значків. Після цього голова райради Юрій Тагадюк оголосив про початок сесії. На неї із 55 обраних, прибули 47 депутатів. Кобеляцьким обранцям запропонували вирішити всі питання порядку денного за одну годину, а потім іти на концерт.
«Фронтовики» виявляють активність, а «регіонали» беруть посади
Подальший хід сесії яскраво засвідчив, що представники Партії регіонів у Кобеляцькому районі, не чекаючи часу, беруть у свої руки всі владні важелі. І поки що їм це вдається просто блискуче. Представники так званих опозиційних партій через чи то розгубленість, чи неорганізованість стають всього-на-всього своєрідним придатком до «регіональної» ради. Ну, звичайно ж, не можна не відзначити організаційні здібності депутата районної ради, він же — голова райдержадміністрації, Анатолія Таранушича. Поки що все у раді йде точно за його сценарієм. Підтвердженням цьому став процес формування постійних комісій. І хоча під час обговорення цього та інших питань значну активність виявили представники «Фронту Змін», все ж рішення приймалися на догоду «регіоналам». Із семи комісій вони отримали керівні посади у трьох найбільш значущих. Комісію з питань екології та раціонального природокористування (земля, гроші з бюджетів різних рівнів, прибережна смуга Дніпра, РЛП «Нижньоворсклянський») очолив Микола Сердюк із Партії регіонів. Його колега по партії Іван Супруненко керує, крім лікарні, ще й комісією з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення (бюджетні кошти, ремонти, придбання обладнання, збереження чи навпаки знищення сільської медицини). Регіонал Володимир Вовк очолив комісію з питань бюджету, фінансів, цін, управлінням майном та інвестицій (майно і гроші — цим все сказано). Ще одну найбільш важливу комісію — з питань аграрної політики та земельних відносин — очолив соціаліст Микола Жук. А соціалісти в Кобеляцькому районі є найбільш відданими соратниками регіоналів.
Представникам інших партій віддали менші за значенням комісії. Таміла Шевченко («Фронт Змін») очолила комісію з депутатської діяльності, регламенту, законності і правопорядку (вручення значків, присвоєння почесних звань). Віктор Муха («Батьківщина») керуватиме комісією з питань промислової політики, підприємництва, транспорту, зв’язку, житлово‑комунального господарства (промисловості в районі немає, транспорту, ЖКГ — теж). Григорій Журавель («Батьківщина») очолив комісію з питань освіти, культури, молодіжної політики, туризму, спорту, інформаційної сфери (тут гроші є — ремонти шкіл, дотації ЗМІ, підтримка товариства «Колос»).
Володимир Струк із «Фронту Змін» під час сесії кілька разів наголошував, що комісії повинні очолювати люди, не залежні від райдержадміністрації. Але його не послухали.
Якщо справи в районній раді таким чином ітимуть і далі, то до закінченя своєї каденції вона перетвориться у такий собі філіал Партії регіонів. А під час майбутніх виборів до місцевих рад усі партії, крім «регіоналів», зазнають нищівної поразки. Їх ніхто просто помічати не буде.
Загадкова смерть у лікарні
Ледве не єдина дискусія під час сесії райради виникла під час обговорення кандидатури голови комісії, яка опікується медициною. «Фронтовики» Струк і Островський пропонували, щоб її очолив фаховий медик, але не головний лікар ЦРЛ. А представники «Батьківщини» Зінаїда Норка та Валерій Дрига нагадали при цьому про загадкову смерть, яка днями зафіксована в стінах медичного закладу. Раптово помер 29‑річний чоловік, якому повинні були провести в принципі нескладну операцію. З цього приводу головний лікар ЦРЛ Іван Супруненко сказав: «Так, у нас помер пацієнт. Його готували до операції, привезли в операційну. Навіть наркозу ще не вводили, а в чоловіка зупинилося серце. Я прибув в операційну через сім хвилин після події. Про даний факт повідомлено обласне управління охорони здоров’я. Зараз проводяться відповідні експертизи, щоб встановити причини смерті».
Зінаїда Норка: «Вийшов врач і сказав: «Він не витримав наркозу». Я там через 15 хвилин була. Навіщо ви обманюєте?»
Валерій Дрига: «А чого в нього грудна клітка пошкоджена?»
Супруненко: «Йому проводили непрямий масаж серця. А лікар про наркоз не міг нічого казати».
Володимир Струк: «А згадайте, як чотири роки тому так само загадково помер у лікарні житель Солошиного». (Від редакції: а два роки тому — молода жителька Бродщини).
Отак, подискутувавши і позгадувавши, депутати все ж обрали Івана Супруненка головою профільної комісії.
Райрада вирішила зекономити
Розглянули на сесії і кілька фінансових питань. Усі вони пов’язані із фінансуванням самої райради. Депутати затвердили присвоєння рангу та оплату праці голови райради. На запитання з місця: «А скільки отримуватиме голова райради?» Юрій Тагадюк відповів, що дізнається, коли отримає першу зарплату. А його заступник Василь Мірошніченко додав: «Посадовий оклад голови — три тисячі гривень, у заступника — дві вісімсот». У залі хтось кинув репліку: «Ну, із надбавками тисяч п’ять набіжить».
З метою економії коштів депутатам запропонували проголосувати за скорочення чотирьох посад у райраді — радника голови, начальника управління комунальним майном, водія і завгоспа. За словами Юрія Тагадюка, річна економія повинна скласти 142 тисячі гривень.