За 11 місяців поточного року злочинність серед неповнолітніх на території області зросла на 15,8%.
На 88,8% збільшилась кількість неповнолітніх, які скоїли злочини у стані алкогольного сп'яніння.
До адміністративної відповідальності за незаконне виробництво, придбання, зберігання наркотичних засобів або психотропних речовин без мети збуту притягнуто 33 неповнолітніх, за розпивання алкогольних та слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або появу в громадських місцях у нетверезому стані - 1065 осіб.
Ще однією проблемою в області є зростання у поточному році, порівняно з минулим, кількості самогубств, вчинених неповнолітніми, з 5 до 9 проявів.
Проте у порушення вимог ст.ст. 9, 11-1 Закону України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей», постанови Кабінету Міністрів України від 16 вересня 2009 р. «Про затвердження Типового положення про центр ресоціалізації наркозалежної молоді» в області органами виконавчої влади не створені центри медико-соціальної та соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді.
Соціально-психологічну, медико-соціальну реабілітацію та ресоціалізацію зазначеної категорії молоді в регіоні здійснюють лише громадські та благодійні організації.
Однак у їхній діяльності прокурорськими перевірками, проведеними за ініціативою прокурора області Анатолія Мельника, виявлені порушення вимог чинного законодавства.
Зокрема, відсутність повної матеріально-технічної бази, штату фахівців для забезпечення потреб у лікуванні, реабілітації та навчанні; розроблених положень, індивідуальних програм реабілітації та адаптації.
Більшість таких установ не мають державної реєстрації, дозвільних документів, у т.ч. висновків санітарно-епідеміологічної служби, органів пожежного нагляду.
До того ж, послуги із соціально-психологічної реабілітації в благодійних центрах неповнолітнім не надаються. Координація та контроль за діяльністю таких громадських та благодійних організацій з боку органів влади відсутня. Усе вищеперелічене й стало причиною для внесення подання.