21 листопада 2009 року відбулося освячення дзвіниці і дзвонів. Ця подія зібрала чимало гадячан.
Дзвіниця побудована за кошти меценатів церкви. Велику допомогу зробило керівництво Укрзалізниці.
«Дай Боже здоров’я всім, хто нам допомагає, - бажає настоятель Михайлівської церкви отець Ростислав. – Сподіваємося на те, що і слово Боже і дзвін, який згукуватиме людей до Богослужіння, буде чути по всій окрузі, а люди будуть заслуховуватися передзвоном. Дзвіниця, як бачите, зроблена під стиль храму. Ковку робили ті ж майстри з Лебедина, що й паркан навколо церкви».
Дзвони вилили у Києві монахи-майстри. Набір складається з п’яти дзвонів різного розміру і дзвону Благовість – найбільшого за розміром. Він є одним з головних. Очолив службу та освячення архієпископ Полтавський та Кременчуцький Федір. Почесними гостями були меценати храму.
«Зазвичай сюди на службу приходить небагато людей, - каже привітна бабуся, працівниця Михайлівської церкви. – Та на свята завжди багатолюдно. А ось тепер і дзвони є. Колись дзвонами відганяли хвороби, від яких масово гинули люди. Дзвони своїми звуками захищають».
«Сьогодні я тут вперше, - ділиться враженнями гадячанка Надія. – Подруга запропонувала пройтися, подивитися на церкву. А тут така подія. Я відвідую Свято-Успенський собор, та думаю, немає різниці, до якої церкви ходиш, Бог же один. А ця споруда дійсно красива і прикрашає не лише цей мікрорайон, а й все місто».
«А я радий, що є у місті церква імені мого покровителя, - говорить заярянин Михайло. – Раніше ходив до церкви на свято Сорока Святих, а зараз іду до Михайлівської церкви у свій день».
Після щирих вітань і побажань архієпископ Федір освятив дзвіницю, і разом з отцем Ростиславом першими вдарили у дзвони. Священики так вміло справилися з цим завданням, що від мелодійних звуків у присутніх аж подих перехопило.
«Вправності дзвонити у дзвони нас навчали у семінарії, крім того, я там був дзвонарем», – з гордістю каже отець Ростислав.
Нагадаємо, що церква Святого Архангела Михаїла збудована повністю зі смереки. Стіни і дах – та все, що стосується дерева, зроблено без жодного цвяха. Унікальний паркан виготовили чудові майстри-ковалі з міста Лебедина Сумської області.
Головним ініціатором будівництва є протоієрей Ростислав Степанюк. Кілька років він трудився над тим, щоб у Гадячі постав дерев’яний храм особливого стародавнього стилю - п’ятикупольний. І будівля і церковний двір зберегли один стиль, щоб було красиво, і навіть зовні радували очі віруючих і просто тих, хто приїздить до міста, бо храм збудовано біля залізничної станції Гадяч.
Храм на честь покровителя нашого міста збудовано за кошти меценатів.