Чому не варто уникати флюорографії
Проте, люди ставляться до цього по-різному: одні мовчки проходять дане обстеження (мовляв, треба – значить треба), інші вважають, що флюорографія – це дуже шкідливо і, побоюючись зайвого опромінення, намагаються всіляко уникнути цього процесу.
Аби, як кажуть, розставити всі крапки над «і», ми звернулися до поліклінічного відділення центральної районної лікарні та поспілкувалися з цього приводу з лікарем-рентгенологом Олександром Кошлачем.
Олександр Васильович у рентген-кабінеті працює вже більше 30-ти років. Сам він народився у селі Линовиця Прилуцького району, а мати – родом з Пирятинщини, з Кротів. Про місце роботи у трудовій книжці О. Кошлача один запис – Пирятинська ЦРЛ (з переривами на навчання та службу в армію). З 19-ти років він розпочав свою трудову діяльність фельдшером у Смотриках, згодом – був головним лікарем і терапевтом у Вишневому. Потім тодішній головний лікар райлікарні Микола Бугай загітував Олександра Васильовича працювати в рентген-кабінеті. «І я знайшов себе у цій професії», - говорить нині О. Кошлач.
Щодня близько 50-ти пацієнтів проходять через рентген-кабінет у поліклінічному відділенні (а коли згідно графіка флюорографічне обстеження проходять колективи, - то ще й більше). У кабінеті №1 в основному проводять рентгенологічне обстеження органів грудної клітки, у кабінеті №27 – всіх органів і систем. От тільки рентгенологічне обладнання в поліклініці – застаре і вже давно відпрацювало свій ресурс. Гарантійний термін експлуатації рентген-апарату – 10 років, а в пирятинській поліклініці вони працюють уже близько 20-ти, тож є нагальна необхідність оновити апаратуру. До речі, один рентген-апарат, за словами Олександра Кошлача, коштує близько 1,5 мільйона гривень.
Флюорографічне обстеження необхідно проходити, починаючи з 15-ти років, один раз на рік. Дітям до 15-ти років – лише при показаннях за направленням лікаря. «Опромінення у тих дозах, які отримує людина при проходженні флюорографії, - наголошує О. Кошлач, - це не шкідливо». Флюорографія — метод рентгенологічного дослідження, що полягає в одержанні фотознімка рентгенівського зображення з флюоресцентного екрана. При флюорографічному обстеженні виявляються такі хвороби як бронхіт, запалення легень, туберкульоз, онкозахворювання (зокрема, рак легень) тощо.
Тож не варто боятися флюорографії, навпаки – необхідно тримати на контролі своє здоров’я.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
Додати коментар
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном