«Тихе полювання» - це поширене осіннє явище. Поодинці і сім’ями їдуть люди, щоб відпочити та погуляти по осінньому лісу. Звідти везуть кошики білих грибів, маслюків, опеньок, сироїжок. А залишають по собі, на жаль, лише сміття та кострища.
Що і де шукати зимою? Подібне питання виникне у «дітей міста», які вже давно не чують голосу природи. Насправді все дуже просто. Зимою можна прекрасно відпочити і зібрати гриби з дерев.
Росте там вешенка звичайна (лат. Pleurotus ostreatus). Це їстівний гриб роду вешенкових. Вешенка має низьку калорійність, але навіть в невеликій кількості здатна вгамувати голод. За вмістом білка і амінокислот цей гриб близький до овочевих культур, а по кількості жирів і вуглеводів їх перевершує. По складу вітамінів вешенка схожа із м'ясом — м'якоть цих грибів містить вітаміни групи B, а також З, Е, і D2. По рівню вмісту вітаміну PP вешенка вважається найціннішим грибом. Вважається, що в результаті споживання вешенки знижується рівень холестерину в крові.
Тож щоб спробувати таку смакоту ми вирішили виїхати по гриби. І хоча до цієї ідеї в мене було скептичне відношення, результат виявився неочікуваний. Майже відразу за містом ми їх знайшли. І не просто «знайшли», а знайшли багато. До того ж відпочили та подихали зимовим повітрям. І хоча після шестигодинного гуляння по лісу хотілося теплої ванни і гарячого чаю - похід був пречудовий.
Головна пересторога для тих, хто хоче повторити наш героїчний похід: обов’язково ідіть із людиною, яка розуміється на грибах та знає місця, де вони найчастіше зустрічаються!
Адже знайти гриби в лісі – це просто. А от знайти їстівні гриби зимою дещо складніше. І головне, навіть, не процес пошуку, а діалог з природою. Адже ми – частина природи, і саме ми повинні її берегти.
Хочу ще раз подякувати грибникові зі стажем Олександру, який провів нам цю унікальну екскурсію та розповів багато цікавого про можливості взаємодії з природою.