Новорічні свята – випробування для шлунку
Бліци:
— Олів'є. Трішки салатику, трішки м'ясного, шампанське, щось солоденьке, апельсини-мандарини
— Гуску або індика. Шуба, олів'є, салат з крабових. Шампанське і вино
— Новий рік — це ще піст, все пісне, але можна буде їсти рибу, ну і все, що вдома росте
— Без холодцю не можна, без олів'є не можна, без риби не можна
— Як завжди: олів'є, курка, бутерброди, салати, щось солодке. Вінігрет, олів'є, шуба
— Олів'є. Не шампанське точно, щось міцніше.
Оселедець під шубою, олів'є, салат з крабових паличок, холодець та інші наїдки, що в новорічну ніч традиційно прикрашають святковий стіл чи не кожного дому. Проте, лікарі радять в новорічну ніч зосередитися на фруктах.
Їжа, насичена холестерином, впливає абсолютно на усі функції людського організму. Проте лікарі не закликають відмовитися від неї взагалі, адже у невеликих порціях ця речовина навіть необхідна. Але обмежити себе у споживанні копченостей та майонезів, певні ескулапи, все ж не завадить.
Олександр Савченко, завідувач кардіовідділенням Полтавської обл. клінічної лікарні ім. М.Скліфосовського:
— Як говориться: «Що то за Новий рік без відра олів'є». А олів'є це що? Яйця — холестерин у надлишку, майонезу багато. В нормі холестерин, для нас, українців, повинен бути 5, то мало в кого такий холестерин.
Олена Кирьян, лікар-гастроентеролог вищої категорії:
— Майонези містять мінімум корисних речовин і багато шкідливих та незасвоюваних для нашого організму. Зловживання цією продукцією призводить до таких симптомів, як важкість у шлунку, порушення ваги та загального стану організму. В усьому повинна бути міра, і в харчуванні теж. Як говорять в народі: «Ми їмо, щоб жити, а не живемо, щоб їсти»
Крім того, не менше шкоди організму завдає й велика кількість оковитої та іншого алкоголю, спожитого в період святкувань. Лікарі говорять: народ не переконаєш, менталітет не зміниш, але деяких норм та правил вживання звеселяючих напоїв навчити можна. Тим паче, що від цього напряму залежить не лише стан організму, а й тривалість життя.
Олександр Савченко, завідувач кардіовідділенням Полтавської обл. клінічної лікарні ім. М.Скліфосовського:
— Яке застілля без шампанського, без горілки, без коньяку. Ну а хто, може, й самогон питиме. Людині фізіологічна доза вживання алкоголю — це це 75 мл. горілки, 75 мл. коньяку, або 220 мл. сухого вина
Олена Кирьян, лікар-гастроентеролог вищої категорії:
— Алкоголь містить в собі етанол, що однозначно шкодить організму, печінці.
Олександр Савченко зауважує: шкодить людському здоров'ю не лише хімічний склад оковитої, а й її здатність збуджувати організм, прискорювати серцебиття.
Олександр Савченко, завідувач кардіовідділенням Полтавської обл. клінічної лікарні ім. М.Скліфосовського:
— Серце черепахи скорочується 5 разів на хвилину, і вона живе 200 років, а серце миші скорочується 350 разів на хвилину, то вона живе 1,5 роки максимально.
Олена Кирьян, лікар-гастроентеролог вищої категорії:
— Вважається, що чисті напої менш шкідливі. Сухе вино, якісна горілка без домішок.
Головне, наголошують лікарі, – почуття міри. Та, окрім медичних показників, варто пам'ятати й про православні традиції... Адже святкування Нового року припадає саме на Різдвяний піст. Проте й тут, говорять, піст – не зречення від їжі, важливо постувати духовно, а вже потім – тілесно.
Василь Фазан, священик:
— Якщо ми постуємо лише їжею, а не постуємо духовно, не приступаємо до таїнств сповіді і причастя, то в такому випадку піст є ніщо, тому ми займаємося голодуванням, ми намагаємося зберегти фігуру, прекрасний вигляд, але самі по собі духовно ми не бачимо проблем.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
Додати коментар
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном