Вхід | Реєстрація

Валерій Руденко: «Пенсійну реформу критикує той, хто її не читав»

На цьому тижні на сайті Кабінеті Міністрів України з’явився текст проекту Закону «Про заходи щодо забезпечення реформування пенсійної системи»
Раніше цього у пресі, зокрема, в інтернеті періодично з’являлася інформація про підвищення пенсійного віку, яка супроводжувалася негативними коментарями.
На цьому моменті зосередив свою увагу на сьогоднішній прес-конференції керівник Головного управління Пенсійного фонду України у Полтавській області Валерій Руденко.
— Усі ті, хто не згоден із пенсійною реформою, як правило, її не читали. Всі звернули увагу на збільшення пенсійного віку, зокрема, жінкам. Але ж влада не говорить, що пенсійний вік буде збільшений вже завтра. Процес буде тривати 10 років із компенсаціями в 2,5% від розміру зарплати за півроку. Також із критиків ніхто не звертає увагу на те, що пенсійна реформа спрямовує свою увагу на соціальну справедливість, на кричущий розрив між максимальним і мінімальним розмірами пенсії і таке інше, — повідомив Валерій Руденко.
Тож, за його словами, проект буде широко обговорюватися на громадських колегіях за участю ЗМІ. Тому кожен із громадян може внести свою пропозицію щодо цього законопроекту. До речі, процес прийняття Закону відбудеться не раніше березня 2011 року.
Валерій Руденко переконаний, що реформа назріла, адже на пенсійну систему зараз впливають два негативних чинника:
1. демографічні виклики (коли число пенсіонерів, у тому числі і на Полтавщині зрівнялося із числом працюючих);
2. економічні фактори.
— Пенсіонерів на Полтавщині — приблизно 470 тис. Число працездатних осіб — 880 тисяч. У легальному секторі економіки — 485 тисяч. А де ж решта? За винятком студентів та безробітних усі вони працюють у тіні, — підсумував керівник обласного Пенсійного фонду.
Саме тому, на думку Руденка, Пенсійний фонд в області, хоча й виплачує щомісяця 547 млн. грн., але є дотаційним, адже усі надходження (по плану на 99,9%) покривають лише 60-70% від потреби.
Аби виправити цю ситуацію, паралельно із детінізацією зарплат владі потрібно розпочати із себе. Так, пенсія держслужбовця із прийняттям нового Закону буде становити не 90% від зарплати, а 80%. Й сама пенсія відтепер обчислюватиметься не з зарплати на останньому місці роботи, а із середнього показника за 5 років, який завжди менше. Таким чином на пенсії для держслужбовців буде зекономлено до 2 тис. грн. з кожного.
По-друге, буде реформовано пенсійну систему для військовослужбовців. Відтепер навіть ті військові, які відслужили 40 років, матимуть право на пенсію тільки по досягненню пенсійного віку на загальних умовах.
Також Валерій Руденко розкритикував статистику середніх цифр, якою обраховується середню тривалість життя для чоловіків та жінок.
— Середня тривалість життя в Україні для чоловіків становить 62 роки, для жінок 72 роки. Однак при цьому не враховується дитяча смертність, смерть внаслідок ДТП, захворювань і таке інше. Натомість потрібно брати до уваги тривалість життя з моменту виходу на пенсію. А це трохи більше 14 років, — аргументував свою думку Валерій Руденко.
Також він повідомив про те, що з 1 січня наступного року мінімальна пенсія становитиме 750 грн і на 1 грудня 2011-го становитиме 800 грн.
Максимальна ж пенсія на Полтавщині складає 14-16 тис. грн. для вузького кола людей. Це Герої України, Герої Соціалістичної праці та народні депутати України.
Нагадаємо, раніше Валерій Руденко говорив про те, що «жінки можуть зітхнути з полегшенням» і резонансне підвищення пенсійного віку відмінили.

Автор: Ян ПРУГЛО, www.poltava.pl.ua


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтавщина | Суспільство
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації