— Переваги нових ліфтів – у підвищеному рівні безпеки. Інфрачервоний промінь фіксуватиме рух пасажирів, і дверцята не будуть зачинятися, – розповідає головний інженер КП «Кременчукліфт» Олег Скрипець. – Окрім цього, машинне обладнання нових ліфтів компактне і просте в обслуговуванні. Недоліків у цих ліфтах на сьогодні ми не бачимо, одні плюси.
Покататися в євроліфтах пощастить мешканцям лише п’яти будинків: по одному ліфту з’явиться у будинках за адресами: вул. Київська, 36; пров. Героїв Бреста, 93; вул. Генерала Жадова, 1, і два ліфти – у буд. 29 по вул. Петровського.
— Держава виділила гроші на модернізацію ліфтів у трьох будинках з ОСББ, таким чином хочуть стимулювати створення ОСББ. А в інших будинках – спільне фінансування: 30% – з міської казни і 70% – з державної, – розповідає директор КП «Кременчукліфт» Олександр Антипенко.
Інші жителі багатоповерхівок не повинні втрачати надії, бо «Кременчукліфт» розробив програму, що дозволить упродовж найближчих 5-ти років замінити майже 300 старих ліфтів у нашому місті. Передбачається, що держава фінансуватиме цей проект, а також і програму диспетчеризації ліфтів. Наразі майже 600 ліфтів потребують ремонту диспетчерського зв’язку, але ремонтувати старими методами дорого і безперспективно, вирішено встановити сучасний безпровідний зв’язок:
— Це буде зручно, зможемо оперативно реагувати на зупинки і відключення ліфтів, спілкуватися з пасажирами, – пояснює Олег Скрипець.
Програма модернізації готова, тепер справа – за фінансуванням. Відомо, що подібний проект «Кременчукліфт» розробляв кілька років тому, але гроші так і не надійшли. Чи буде вдалою друга спроба – покаже час.
У кременчуцьких багатоповерхівках – близько 750 ліфтів. Майже половина давно відпрацювали свій 25-річний ресурс і потребують модернізації. Найстарішому ліфту в Кременчуці – 38 років.