Увесь гул у центрі Машівки перекривала Вєрка Сердючка зі своїм хітом «Всьо будєт харашо». Народ почав товпитися близько десятої години — продавці паркувалися вздовж тротуару понад церквою, відкривали кузови-багажники, розставляли на столах ваги, викладали товар.
Молочна продукція приїхала аж із Чутового.
ТОВ «Молочний стандарт» пропонувало вершки на розлив по 32 гривні за кілограм, згущене молоко – по 13.20, сир – по 22 гривні. Дві літрових банки «згущонки» на новорічні торти обійшлися у 37 гривень.
Рибу пропонували ПП Дудка: пеленгаса – по 19 гривень та недрібних карасів – по 12 гривень, а також підприємець Табачний із Миронівського ставка продавав здоровенних товстолобів у ночвах по 12 гривень за кілограм, дрібніших, приблизно кілограмових — по 10.
Крупні, гарні яйця привезли з Нового Тагамлика від підприємця Гуленка: білі – по 7.50, жовті – по 7.30. Відмінна якість цього продукту «Променем» перевірена.
Свинину на ярмарку продавали по 40 гривень (м’якуш), ребра по 30, ноги та кістки на холодці — по 10 за кілограм. Сало пропонувалося за казковою ціною: від 10 до 5(!) гривень. Черга закрутилася під церкву.
Виправна колонія продавала гусей та курей тушками по 25 гривень за кілограм, яловичину — по 30, сало — по 14, почеревину — по 20, пшеничну та горохову крупи — по 2.50, олію — по 8.50 за кілограм.
Цукор мішками продавали «ЛОС» та ПСП «Нове життя» за 400-390 гривень.
Машівський «Вавілон» підвіз хлібобулочні вироби, печиво, здобу. Тортами та тістечками торгували карлівці.
У м’ясному ряду свою свинину продавав житель Селещини Максимич — м’якиш по 43, ребра та почеревину — по 30 гривень. Почеревинка була з потрійною прорістю — якраз на новорічний стіл. Не встояли.
Олію, яловичину по 34 гривні та свинину по 35 продавав базилівщинський «Світанок». На стороннє око тут торгівля була організована найприємніше: м’ясо в кузові на новому поліетилені, рубщик у білосніжному халаті. Коли виклав на «плаху» здоровенну коров’ячу ногу, довелося гукати поміч, щоб притримали товар. Одразу підтяглися любителі яловичини.
Через години півтори на ярмаркових прилавках лишилися тільки шкурки від сала «по п’ять» та коров’яче коліно. Машівка розмела все. Народ був дуже задоволений. Так само, як і господарі, котрі продавали домашнє м’ясо: «Як тільки будете ще проводить ярмарки, дзвоніть, приїдем обов’язково».
Організацією ярмарку займався відділ торгівлі та побутового обслуговування населення РДА та управління агропромислового розвитку. Ті, хто хоче на наступний ярмарок привезти свій товар (м’ясо, птицю, іншу продукцію) можуть звертатися за довідками за номером 9-17-66.
Ми не мали на меті перелічити всіх, хто приїжджав продавати — хотіли назвати товари та ціни. Кажуть, була ще й жива птиця: гуси гарні й недорого. Якщо якийсь крам не вгледіли, вибачайте, напевне стали у чергу за ребринкою. До картопельки. Протушеної із цибулькою. Щоб запарувала і запахла з-під ялинки ця незаморська страва часничком, лавровим листом і ситим радянським дитинством. З Новим роком вас! Приходьте на передріздвяний ярмарок!
Валентина ЖИЛІН та Олена МИХАЙЛОВСЬКА із Машівки вантажать свої покупки на велосипеда, бо у руках все не донести. Жінки ярмарком задоволені. Кажуть, що купили все до Новорічного столу: сала, м’яса, свинячих ніжок на холодці, риби, сметани та олії.