Кількість новостворюваних робочих місць цього року також перевищила очікуваний показник, і на початок грудня становила понад 6 тисяч одиниць. А це на 4,6 % більше від запланованого Програмою зайнятості у 2010 році і на 5 % більше ніж за відповідний період минулого року.
Переважну більшістю робочих місць, а саме близько 70 % від загальної кількості, створено приватними структурами.
Можливістю отримати одноразово виплату допомоги по безробіттю для організації власного бізнесу протягом 11 місяців скористалося 50 безробітних. Сума виплаченої одноразової допомоги склала близько 350 тис. грн., при тому, що в минулому році фінансування цього виду послуг не проводилося взагалі.
Спеціалістами міського центру зайнятості досить велика увага приділяється організації оплачуваних громадських робіт. У 2010 році укладено 194 договори, згідно яких працевлаштовані 1,8 тис. осіб. На оплату праці безробітних використано 1,9 млн. грн., з них 1,2 млн. грн. або 64 % - кошти Фонду безробіття; 36 % - кошти підприємств.
З метою підвищення конкурентоспроможності на ринку праці осіб з інвалідністю, в 2010 році було направлено на навчання 18 інвалідів, 9 з яких після закінчення навчання були працевлаштовані. 2 інваліди отримали одноразову допомогу для відкриття власної справи. Шість осіб з інвалідністю працевлаштовані на дотаційні робочі місця.
Особливістю ринку праці міста Полтави є значна невідповідність між попитом і пропозицією робочої сили. Більшість шукачів роботи, які звернулися за послугами служби зайнятості протягом січня-листопада 2010 року – бухгалтери, економісти, менеджери, продавці непродовольчих товарів тощо. Натомість, є потреба у робітниках, електрогазозварювальниках, токарях, слюсарях-ремонтниках тощо.