Як приклад, в Автозаводському районі міста Кременчук дільничні інспектори міліції виявили підпільний пункт прийому металу прямо на подвір’ї 43-річної непрацюючої жінки. На момент приходу правоохоронців там зберігалося майже 100 кілограмів металобрухту. Наразі вирішується питання про порушення відносно підприємливої господині кримінальної справи за ч. 1 ст. 213 КК України (порушення порядку здійснення операцій з металобрухтом).
Не втрачає гостроти та актуальності проблема крадіжки чавунних люків, заміна яких обходиться комунальним службам у більше ніж 800 гривень за одиницю. Слід зазначити, що крім фінансових збитків для держави крадіжки люків таять небезпеку для людей (і насамперед дітей), громадського, приватного автотранспорту тощо.
Таку крадіжку 5 січня скоїв 25-річний непрацюючий, раніше судимий кременчужанин. Придбання нової кришки для каналізаційного люку коштуватиме комунальному підприємству Крюківського району більше 1000 гривень. Наразі усі речові докази вилучено, і вже вирішується питання про порушення відносно зловмисника кримінальної справи за ч. 2 ст. 185 КК України (крадіжка).
Окрім того, дільничні інспектори міліції Комсомольську, Лубен і Миргородського району встановили осіб, що скоїли крадіжки металу у вказаних районах. Безробітних містян 31-го, 36-ти і 60-ти років вочевидь підкупив легкий спосіб заробітку грошей. Чоловіки брали все, що «погано лежало»: від алюмінієвих бідонів і дрібних металевих виробів до металобрухту, зібраного на території одного з відкритих акціонерних товариств. Наразі вирішується питання про порушення відносно зловмисників кримінальних справ за відповідними частинами ст. 185 КК України (крадіжка).
Міліція звертається до мешканців Полтавської області з проханням своєчасно повідомляти правоохоронним органам про незаконні пункти прийому металів та факти викрадення майна за телефонами (0532) 51-77-57 або 102.