Кількість українців, які очікують покращення фінансового стану, скоротилася вдвічі
Українці вважають проблемою номер один в країні ситуацію в економіці, на другому місці — корупція. Про це свідчать результати опитування DW-Trend, повідомляє Кореспондент.
79% респондентів назвали економічні труднощі головною проблемою, 55% вказали на корупцію. Всього в порівнянні з першим опитуванням DW-Trend, проведеним у вересні 2010 року, стурбованість українською економічною ситуацією зросла на 6%. Разом з тим стурбованість проблемою корупції залишається стабільно високою, навіть незважаючи на те, що під впливом наслідків економічної кризи її відзначили на 7% менше українців (у вересні 2010-го 62%).
Третина учасників опитування (34%) назвали зловживання службовим становищем посадовими особами та правоохоронними органами однією з найважливіших проблем. Стурбованість тероризмом (28 відсотків) дещо випередила стурбованість у зв'язку з порушеннями прав людини (24 відсотка). У ході опитування можна було вказати до трьох відповідей.
Як випливає з грудневого дослідження DW-Trend, майже через рік після президентських виборів в Україні все менше українців вірять у покращення свого економічного становища протягом року. Лише 16% вірять, що їхнє матеріальне становище покращиться протягом наступних 12 місяців. Це вдвічі менше, якщо порівнювати ці цифри з даними за вересень (32%). 42 відсотки переконані, що їхнє економічне становище протягом року істотно не зміниться (34% у вересні). Майже не змінилася кількість тих, хто очікує економічного погіршення (25%). 17% вагалися з відповіддю.
Опитування було проведено на початку грудня незалежним дослідницьким інститутом IFAK Ukraine, проведеним на замовлення Українського редакції Deutsche Welle. При проведенні дослідження використовувалися методи репрезентативного опитування.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
Додати коментар
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном