Технологія консервування пива існувала до 1935 року, втім, на експериментальній стадії. Через введення закону про повну заборону виробництва, транспортування і споживання всіх видів спиртних напоїв не давало можливості легально займатися пивною справою.
Перший тестовий продаж був призначений на 24 січня 1935 року у місті Річмонд, Вірджинія. Перша партія баночного пива мала назву «Вершковий ель Крюгера», яке почали споживати практично всі. Через півроку збут пива у металевих банках у 5,5 разів перевищив звичайний продаж. Через рік на нові технології пакування пива перейшли ще 23 заводи США. Спочатку банка відкривалась, як звичайна консервна, потім до неї додали спеціальній ніж і інструкцію.
Банки виготовляли із сталі, пиво у них швидко псувалось і відкривати таку бляшанку було непросто. Після 2-ї світової банки стали довшими, метал більш тонким і іншого складу. В 1958 році для виготовлення бляшанок вперше використали алюміній. Справжній фурор, який і досі можна спостерігати на прилавках магазинів, – це пиво в алюмінієвих банках із клапанним відкриванням. Нині кількості і видів сортів просто не перелічити. Продавчині магазинів із досвіду розповідають: ті, хто хоч раз спробував баночне, до пляшкового пива вже не повертаються.
Олеся Кондрашенко, продавець:
— Пиво в банках, звісно, купують. Постійні клієнти якщо вже почали його брати, обирають певний вид, банку. Воно так зручніше.
Опитані нами полтавці чи то через мінусові температури, чи через недовіру до виробника кажуть: пива споживають не надто й багато.
Бліци:
— Взагалі пива не споживаю, не любив раніше і зараз не п'ю.
— Та мені, в принципі, все-одно. Є різниця тільки пити розливне чи фасоване.
— А де воно, те пиво? Це просто спиртовий напій. Там же хмелю зовсім немає.
— Я взагалі пива не споживаю.
Питання дози споживання, переконують лікарі, і є головним щодо дилеми «пиво корисно чи ні».
Андрій Дзюба, лікар-терапевт 5-ї МКЛ:
— Пиво – це все ж алкогольний напій. Тому є таке поняття як пивний алкоголізм, пивне серце, пивний живіт. Все воно йде від того, що коли ми споживаємо пиво, воно подразнює слизову оболонку кишківника.
Щодо того, яке пиво споживати краще – у пляшці чи банці, є кілька аргументів як за, так і проти. Побутує думка, що у банці пиво начеб-то контактує із металом, втім, і тут наголошують про відсутність доступу прямих сонячних і ультрафіолетових променів. У питанні транспортування і реалізації більш вигідним є баночне.
Олеся Кондрашенко, продавець:
— В плані транспортування зручніше баночне. Воно і місця менше займає. І хоча банка крихка, це краще, ніж скло.
Тут – кожен обирає по собі: одні переслідують якість, інші – віддані рекламі, для когось – сенс у ціні. Медики наголошують: пива нікому не заборониш, втім, від надмірного його вживання краще себе уберегти.