Збудуємо у Миргороді свою Європу
У тому ж Донецьку, так підрахували тамтешні спеціалісти, за рік у звалища вивозять 1 млн. 750 тис. кубометрів побутового сміття. Якщо його переробити і спалити, то за підрахунками шведських спеціалістів з охорони навколишнього середовища можна одержати 120 гігават електроенергії та 1млн. 414 тис. гігакалорій тепла. Для тих, хто давно ходив до школи, нагадуємо, що «гіга», у перекладі з грецької «велетень», і означає мільярд.
Чому саме шведи напоумляють незалежних українців, як поводитися із сміттям? Хоч би тому, що у північній Швеції такі сміттєпереробні заводи успішно працюють і, як мовиться, одним махом убивають «двох зайців»: утилізують сміття і мають електричну енергію та тепло.
Щоб бодай технологією переробки сміття бути схожими на Європу, донеччани і запросили шведів збудувати такий завод у Донецьку. А чого туди їздили поважні представники Миргородської міської ради? Курортний Миргород, звісно, хоч і не подібний Донецьку мегаполіс, але проблеми утилізації побутових відходів, пошуки альтернативних джерел електроенергії та тепла для миргородців уже сьогодні злободенні. А місто ж розвивається, будуються нові оздоровчі комплекси.
Щоб не пасти задніх, керівники міської ради і вирішили, що буде з усіх боків правильно, якщо і в Миргороді збудувати сміттєпереробний завод. У Києві пропозицію підтримали. За угодою із шведами їхня фірма в Україні збудує сміттєпереробні підприємства у дев’яти містах. Одним із них буде Миргород. Орієнтовно будівництво у Миргороді має розпочатися в 2012 році. Чи так воно і буде? Поживемо – побачимо. Але перспектива збудувати у Миргороді свою Європу цікава. Чи як?
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Миргород | Суспільство
Додати коментар
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном