Вхід | Реєстрація

Полтаві потрібна роздільна система викидання сміття

Полтаві потрібна роздільна система викидання сміття
Так запевняють самі мешканці міста. Комунальники руками розводять: маємо те, що маємо – звичайні баки і звалище у Макухівці – 1946 року відкриття. Знову про сміття – у сюжеті Олени Ляшенко.
Сміття викидаємо щодня і так, як звикли, - згорнувши увесь непотріб у пакет. Мало хто думає, куди воно дівається потім, головне, що вдома чисто. А потім приїздить машина і прибирає після горе-викидальників усе, що не лежить там, де треба. Ці ж чоловіки чистять сніг біля баків, вивозять негабаритний непотріб. Красномовний напис «Чисте місто – справа кожного» найчастіше тільки їх і стосується.

Григорій Свириденко, начальник КАТП-1628:
— Я звертаюся до мешканців, щоб кожний з нас стежив за тим, щоб сміття не розкидалося, щоб ми оці всі негабаритні грузи не складали на майданчик, для цього є спеціальні машини в нас.
Спеціальна машина від комунальників приїде за викликом, за вивіз відходів багато не візьмуть, обіцяє пан Свириденко, – гривень 25 за куб. Усе міське сміття покоїться не так далеко – на звалищі у селі Макухівка, 1946 року відкриття. Наразі стан його критичний, кажуть мешканці села. Комунальники говорять: давно закрити треба і шукати якусь альтернативу.

Григорій Свириденко, начальник КАТП -1628:
— Зайнятися роздільним способом викидання сміття, тобто, щоб можна було сміття збирати на контейнерному майданчику окремо - вторсировину (макулатуру там, скло, пластмасу) і, відповідно, - органіку.
У всьому цивілізованому світі так роблять: вторсировину переробляють, а органіку пускають на паливо чи на добриво. І економно, і екологічна проблема вирішується. Намагаються запровадити роздільний метод збирання сміття у Кременчуці, щоправда, поки безрезультатно – народ не готовий сортувати відходи. Роблять спроби і у Миргороді, люди кажуть: потроху звикають. Полтавці до проблеми ставляться із розумінням, більшість опитаних до євростандартів готові.
Бліци:
— Як будуть баки вільні, то можна і до роздільного
— Ні, не готовий
— З одного боку, це правильно - сміття сортувати і на переробку, тим більше, у нас проблеми з екологією
— Так, готовий, я вважаю, це полегшить роботу нашим комунальникам, у місті та за містом буде чистіше і повітря буде кращим.
Щоб було повітря кращим, у цивілізованих країнах сміттєпереробні заводи є. Аби збудувати такий у нас, міська влада кілька років веде перемовини із інвесторами. На якому етапі вони зараз – нам у прес-службі коментувати відмовилися.

Автор: Олена Ляшенко, www.misto-tv.poltava.ua


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтава | Суспільство
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації