Щоб усунути затори, які утворилися протягом зими, за підрахунками управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації, цьогоріч необхідно близько 260 тис. грн. Порівняно з минулим роком ця сума значно менша. Та й ризик підтоплення теж не значний. Так, у 2010 році на запобігання підтопленню використали 350 тис. грн. Тоді у зоні ризику опинилося 300 населених пунктів, 39 тис. людей, а підтопило всього 4% - 12 населених пунктів.
«Щодо пропуску повені цього року, то значних ускладнень не слід очікувати», - зауважив начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації Михайло Андрусенко.
У свою чергу начальник Полтавського Гідрометцентру Володимир Богмацера зауважив: «У січні і лютому ми опадів не добрали. Ситуація складна тим, що не знаємо, що буде у березні. До 6 березня опадів не очікується, а потім можуть піти дощі». Він також заспокоїв, що наразі запасів води фактично немає і промерзання ґрунту не значне (30-40 см).