«Міліція - це державний орган. А у державі зараз створюється нездорова ситуація. Виникає паніка, на якій окремі особи намагаються заробити. Наше завдання: заспокоїти людей і показати, що проблеми з гречкою немає», - пояснив зацікавленість міліції питанням гречки начальник відділу зв'язків із громадськістю УМВС в Полтавській області Юрій Сулаєв.
Про результати перевірок ціни на гречану крупу у роздрібних та оптових мережах області розповів сьогодні на прес-конференції начальник управління держслужби боротьби у економічною злочинністю Дмитро Пасєка.
За його словами, міліціонери до такого контролю залучаються переважно у складі спеціальних груп за участі податкової та цінової інспекції.
Зокрема, уже відпрацювали 65 об'єктів торгівлі, в т. ч. 12 продовольчих ринків, встановлено 5 фактів завищення цін на крупу гречки, в результаті чого на 5 порушників склали протоколи про адміністративну відповідальність та спільно з Державною інспекцією по контролю за цінами в Полтавській області оштрафували на суму 4 тис. 790 грн.
За результатами проведеної інвентаризації зерна гречки у виробників, встановлено, що на залишку знаходиться майже 2 тис. тонн гречки.
Станом на 18 лютого мінімальна ціна на гречану крупу в області становила 12,51 грн/кг, максимальна - 22,83 грн/кг.
«В асортименті, окрім гречки, є чимало інших круп. Думаю, запасів провіантів у державі вистачить», - зауважив Дмитро Пасєка.
За інформацією управління агропромислового комплексу Полтавської ОДА, навесні 2011 року заплановано засіяти 20 тис. гектарів гречки, для чого необхідно 1 тис. 365 тонн.