Вхід | Реєстрація

Із понеділка проїзд у громадському транспорті може подешевшати до 1 грн 75 коп

Із понеділка проїзд у громадському транспорті може подешевшати до 1 грн 75 коп
Іще чотири земельні ділянки міста, більше відомі полтавцям як Центральний речовий, «Браїлки», територія біля критого і ринок поблизу Південного вокзалу, позбулись своїх орендарів. Скасували депутати міської ради і кілька рішень своїх попередників, депутатів 5-ї каденції. Більше про питання, винесені на розгляд 8-ї сесії міської ради 6-го скликання, – далі у випуску.
Більше 30-ти питань, в тому числі – додаткових – за 2,5 години, переважно – одностайно. Такою була 8-ма сесія Полтавської міської ради 6-го скликання. Розпочали традиційно – із питань бюджетних. Першим затвердили звіт про виконання міського бюджету за минулий, потім – внесли зміни до показників головного фіндокументу міста на 2011 рік. Доходна та видаткова частини по спецфонду збільшені на 28,4 млн грн. Отримала зміни і програма соцзабезпечення та соцзахисту «Турбота» у питанні фінансування Міського центру реабілітації дітей-інвалідів до 18-ти років.
Ольга Борисенко, заступник Полтавського міського голови:
— На утримання зазначеного закладу необхідні кошти у сумі 552 тисячі 300 гривень - це фінансування з місцевого бюджету по формульним розрахункам. Кошти, які необхідно додатково, - 39 тисяч 700 гривень.
Внесли зміни і до програми зайнятості населення, розрахованої на 2010-2011 роки.
Оксана Попова, директор Полтавського міського центру зайнятості:
— Внести зміни до об'єктів надання соціальних послуг службою зайнятості населення та встановити завдання у 2001 році в таких межах: по працевлаштуванню - 4 тисячі 970 осіб, оплачувані громадські роботи - 1755 осіб, по наданню профорієнтаційних послуг - 24 тисячі 775 осіб.
Зросли цьогоріч і видатки на житлово-комунальну сферу – на 21 млн. Зазначені кошти підуть як на поточний ремонт об'єктів, так і роботи з підтримки благоустрою міста. Затвердили і ряд міських програм, розрахованих на кілька років. Серед інших народні обранці практично одностайно скасували рішення своїх попередників. Зокрема, рішення про надання в оренду земельних ділянок терміном на 5 років СП «Полімпекс» і «Міськоопринторг», відомі полтавцям як Центральний речовий і територія навколо Критого ринку. Стосовно першого пункту керівники міста вбачають порушення діючого законодавства.
Дмитро Трихна, заступник Полтавського міського голови:
— Набуття права оренди земельної ділянки, що перебуває у державній або комунальній власності, здійснюється виключно на аукціоні. Разом із тим, земельний аукціон щодо набуття права оренди земельної ділянки по вулиці Новий Базар,9 не проводився.
Директор СП «Полімпекс» Володимир Головко у телефонній розмові зазначив, що жодних порушень зі свого боку не вбачає, співпрацює із містом з 1994 року. Володимир Головко стверджує: ще у грудні минулого року була проведена перевірка прокуратурою стосовно законності даного рішення. Аукціон, за його словами, має проводитись тільки тоді, коли земельна ділянка передається містом вперше. Сам же підприємець націлений звертатися до суду і прокуратури. Стосовно земельних ділянок по вулиці Маршала Бірюзова, 66 та площі Слави (ринки Браїлки та поблизу Південного вокзалу), там закінчився термін аренди. Тому на наступні 5 років зазначені ділянки передали в аренду КП «Полтавасервіс». Скасували депутати 6-ї каденції і рішення виконкому міської ради від 30 жовтня минулого року щодо надання містобудівних умов для будівництва об"єкту на земельній ділянці по вулиці Жовтневій,48, аргументуючи це порушенням чинного законодавства.
Олександр Мамай, Полтавський міський голова:
— 30 жовтня, у вихідний день, міський голова підписує розпорядження і розпочинається будівництво.
Екс-заступник міського голови Віталій Нікіпєлов стверджує: жодних правових порушень тут не було.
Віталій Нікіпєлов, екс-заступник Полтавського міського голови з юридичних питань:
— По-перше, міський голова - керівна посада, яка працює і у вихідні, і на свята, для вирішення актуальних питань міста. Бувають рішення, які потрібно приймати негайно. І є практика прийняття відповідних розпоряджень поза межами наради.
Розпорядження керуючого справами виконкому про оголошення вихідних, продовжує Віталій Нікіпєлов, стосується апарату виконкому і не є обов'язковим для міського голови як для вищої керівної посади.
Віталій Нікіпєлов, екс-заступник Полтавського міського голови з юридичних питань:
— Скандальні заяви міського голови, перерозподіл майна не приведе ні до чого гарного, це відлякує інвесторів. Якщо інші регіони України виходитимуть із кризи, то для нашого міста це не малює гарних перспектив.
Скасували депутати міської ради і рішення попередників про погодження розташування об'єктів житлово-громадського призначення на території 57 -го мікрорайону.

Після сесії – прес-конференція міського голови. Тут – традиційні запитання-відповідь на те, що найбільше цікавить журналістів. Перше на обговоренні – тарифи на проїзд у громадському транспорті. Перемовини мера із керманичами області (які, нагадаємо, вважають тариф завищеним) і досі тривають. Говорити на цю тему мер обіцяє цього тижня і з губернатором.
Олександр Мамай, Полтавський міський голова:
— Можливо, вони і праві, можливо, дійсно потрібно зробити по 1,75 коп. Але ви бачите, як зросли ціни на нафту на 20%, вже зросло і пальне. Якщо буде прийняте якесь рішення, то я у п'ятницю зберу перевізників, сподіваюся, вони мене послухають, і з понеділка ми встановимо тариф по 1,75 коп.
Із настанням тепла, запевняє мер, почнуться зміни і в комунальній галузі. По-перше, обіцяють відремонтувати завжди проблемні дахи і підлатати дороги.
Олександр Мамай, Полтавський міський голова:
— В цьому році на ремонт дахів ми виділили 9 млн гривень. Ми продовжимо розширювати улицю Калініна до вул. Велико-Тирнівської. Бачте, користуюсь службовим становищем, я постійно їжджу по цій вулиці.
Загалом на дороги міста цьогоріч заплановано витратити 20 мільйонів гривень. Асфальтобетонний завод, говорить Олександр Мамай, вже готовий до роботи.
У питанні освітньої галузі дійсно є дірка у бюджеті – освітянам на зарплати не вистачає грошей. Втім, запевняє мер, у 2-тижневі відпустки за власний рахунок вчителів відправляти не будуть, однак, звідки візьмуться кошти – доки невідомо.
Щодо питання нестачі місць у дитячих садочках, певен мер, наразі таке госто не стоїть. Практика кількох років – місця нема, принесеш кошти – буде. Мер радить батькам дошкільнят надавати спонсорську допомогу лише за власним бажанням, в разі так званих «добровільно-примусових» заходів кілька тисяч не викладати, а йти прямо до нього на прийом. Місць, певен мер, вистачить на всіх дітей.

Автор: Крістіна Криженко, www.misto-tv.poltava.ua


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтава | Фінанси
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
Читайте також
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації