До участі в обговоренні організатори запросили представників громадських та ветеранських організацій, церкви та органів місцевого самоврядування. Протягом засідання думки були висловлені різні, але в основному зводилися вони до констатації наступного факту — перший рік президентства Януковича пройшов не без проблем, але загалом його можна охарактеризувати позитивно.
Так, перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Тараненко згадав про зростання ВВП, зниження рівня інфляції, збільшення промислового виробництва. Те ж, що у суспільстві реформи нового Президента викликають обурення та спротив, представники влади пояснювали просто.
— В Україні 20 років не було реформ, досі існувала пострадянська модель керування країною, — нагадав Володимир Тараненко, — А тепер пішли зміни, які покликані все це змінити. Не миттєво, звичайно. Тому наше суспільство обов’язково почне відчувати зміни на краще. Просто не одразу, а за рік-два.
Заступник голови районної ради Микола Перерва говорив не про ситуацію в Україні загалом, а про те, яким був рік президентства Януковича для Новосанжарського району. Він, зокрема, згадав про довгоочікуване об’єднання зусиль двох районних гілок влади. Великим плюсом Микола Степанович назвав і те, що цього року у агрооб’єднанні «Чиста криниця» почали виплачувати по 10 відсотків на пай. Слід нагадати, що цей показник є найвищим в усій Україні!
— Тільки діти вірять в диво, Святого Миколая і Діда Мороза! — висловив свою думку заступник голови райдержадміністрації Іван Солодовник, — ми з вами повинні розуміти, що манни з неба не буде і швидких змін на краще теж. Натоміть нам усім потрібно працювати в одному напрямку і пам’ятати, що попереду у нас вибори 2012‑го року, до яких нам потрібно поступово готувати громадян.
Представник ветеранів — знаний у районі хлібороб Володимир Косяк — уважно вислухав усіх попередніх виступаючих. Але з приводу теми круглого столу мав свою думку.
— Біда у тому, що люди зараз настільки начитані та освічені, що переконати їх простими словами дуже важко, — сказав Володимир Михайлович, — наприклад, за цей рік я так і не побачив — як у кращу сторону зміниться зайнятість населення? І нинішня пенсійна реформа — із підняттям пенсійного віку — ну не на часі вона! Треба було рік-два почекати, доки люди заспокояться, а тоді вже її розпочинати!
Інший представник ветеранів — голова громадської ради В’ячеслав Семиволос — теж мав кілька неприємних запитань.
— Як можуть по телебаченню демонструвати життя усіх отих міліонерів, багатих політиків, тоді, як більшість українців живуть за межею бідності? — дивувався В’ячеслав Мусійович, — коли ми доб’ємося того, щоб усі жили по Конституції і по законам?! А то на одному боці — величезне багатство, на іншому — неймовірні злидні…
Депутат обласної ради, начальник Новосанжарського УЕГГ Григорій Перерва рік з Януковичем оцінив цілком позитивно. І порадив дивитись у майбутнє з оптимізмом.
— Я вірю, що Янукович ввійде до історії України, як президент-реформатор! — висловив переконання Григорій Степанович, — Раніше, на усіх постах, які він займав, у нього все получалося. Я переконаний, що вийде і на посту Президента.
Підтримав його і голова райдержадміністрації Сергій Шовкопляс.
— Попри усі розмови про переслідування в Україні засобів масової інформації, ми є країною у якій можна не боятися говорити свої думки вголос, — висловився голова РДА, — Щодо роботи Януковича, то слід відзначити, що він перший, хто зібрав разом чотирьох Президентів України. І пообіцяв, що такі зустрічі надалі будуть регулярними! Зараз підготовка до Євро-2012 пішла швидкими темпами, а ще зовсім недавно у нас просто могли його відібрати! Щодо реформ, то ні для кого не є секретом, що вони ніколи не були і не будуть популярними. Люди завжди сприйматимуть нове із пересторогою та недовірою. Але я певен, що ми просто приречені на розвиток та прогрес!
На цій оптимістичній ноті засідання круглого столу було закінчене. І судячи з усього вищесказаного виходило, що не дивлячись на усі перипетії із зростанням цін на гречку, муку та бензин, живеться в Україні досить-таки непогано. А буде житися іще краще. Треба лише почекати кілька років. Почекаємо?