реалізації генерального плану розвитку населеного пункту;
реконструкції або капітального ремонту об’єкта благоустрою;
знесення аварійних, сухостійних і фаутних дерев, а також самосійних і порослевих дерев з діаметром кореневої шийки не більш як 5 сантиметрів;
ліквідації аварійної ситуації на інженерних мережах населеного пункту;
відновлення світлового режиму в житловому приміщенні, що затіняється деревами;
проведення ремонтних та експлуатаційних робіт в охоронній зоні повітряних ліній електропередач;
досягнення деревом вікової межі та ін.
Видалення зелених насаджень на території населеного пункту здійснюється за рішенням виконавчого органу міської, селищної, сільської ради на підставі ордера. Підставою для прийняття рішення компетентним органом є заява юридичної чи фізичної особи (далі — Заявник) про видалення зелених насаджень. Протягом трьох днів створюється комісія, до якої включаються представники Заявника, власника земельної ділянки, компетентного органу, а також інших зацікавлених організацій. Комісія у п’ятиденний строк після її затвердження визначає стан зелених насаджень, розташованих на земельній ділянці і складає акт обстеження тих насаджень, що підлягають видаленню. Акт подається на погодження з територіальним органом Мінприроди у триденний строк. Компетентний орган у тижневий строк після надходження зазначеного проекту приймає рішення про видалення зелених насаджень і наступного дня видає заявнику копію для оплати відновної вартості зелених насаджень, що підлягають видаленню. Ордер на видалення зелених насаджень компетентний орган видає не пізніше наступного робочого дня після подання Заявником документа про сплату відновної вартості зелених насаджень, що підлягають видаленню. Видалення зелених насаджень на земельній ділянці, яка перебуває у приватній власності, та на присадибній ділянці здійснюється за рішенням власника (користувача) земельної ділянки без сплати їх відновної вартості.
Проведення рубок в полезахисних лісосмугах регламентується лісовим Кодексом України та Постановою Кабінету Міністрів № 724 від 12.05.2007 р. «Про затвердження Правил поліпшення якісного складу лісів».