Вхід | Реєстрація

„Ми повинні в усій області створити безпечні умови для народження дітей”

На Полтавщині цього року народилося на 1034 немовлят більше, ніж минулого. Усього від початку року в області народилося 11068 дітей. При цьому показник материнської смертності зменшився з 18,4 до 9,0 на 100 тисяч народжених ( в Україні – 17,4 за дев’ять місяців цього року). Про це говорив начальник Головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор ЛИСАК під час обговорення виконання обласної програми „Репродуктивне здоров’я населення до 2015 року” на розширеному засіданні колегії облдержадміністрації.
Позитивна динаміка відбувається завдяки послідовному і наполегливому виконанню програми, яка передбачає забезпечення умов безпечного материнства, формування репродуктивного здоров’я у дітей та молоді, удосконалення системи планування сім’ї, збереження репродуктивного здоров’я населення. „Це надзвичайно важливе питання, адже в Україні коефіцієнт народжуваності становить 1,2 дитини на 1 жінку, тоді як для відтворення поколінь кожна жінка повинна народити не менше двох дітей. А в нашій державі дві третини жінок (66 відсотків) репродуктивного віку ніколи не народжували дітей”, – наголосив Віктор ЛИСАК.
У відділеннях Полтавської обласної клінічної лікарні ім. М.В. Скліфосовського після реконструкції створені всі умови для безпечного материнства та якісної невідкладної допомоги новонародженим. До двох тисяч жінок з усіх міст та районів області, що направлялися в обласну лікарню з тяжкою екстрагенітальною та перинатальною патологією, отримали висококваліфіковану допомогу.
Пологові відділення лікарень області реорганізовані для спільного перебування матері і дитини, організації індивідуальних пологів, окрім цього пологові стаціонари стали відкритими для рідних майбутньої мами. На базі Полтавського міського пологового будинку створено обласний тренінговий центр у рамках проекту „Здоров’я матері та дитини”. До речі, цей заклад та Комсомольська міська лікарня у жовтні 2009 року отримали міжнародні сертифікати „Заклад, який надає якісний догляд”.
А на базі Кременчуцького пологового будинку розпочато створення регіонального перинатального центру. До складу цього закладу переведено відділення ІІ етапу виходжування недоношених новонароджених з Кременчуцької міської дитячої лікарні.
„Ми повинні в усій області створити безпечні умови для народження дітей. А стаціонари, де на рік народжуються менше 300 дітей, є небезпечними і для матері, і для дитини”, – наголосив Віктор ЛИСАК. Так, у листопаді 2009 року припинено роботу пологового відділення Чорнухинської ЦРЛ, де не було створено належних умов для безпечного материнства та невідкладної допомоги новонародженим. Відтепер вагітні жінки з Чорнухинського району народжуватимуть в Лохвицькій ЦРЛ, а ті, які мають патології, направлятимуться в пологове відділення обласної лікарні.
Для забезпечення інфекційного контролю на базі обласної лікарні за рахунок коштів у рамках програми було створено бактеріологічну лабораторію з організації інфекційного контролю в стаціонарах області. Таку ж лабораторію створили і в Полтавському пологовому будинку.
Що стосується надання медичної допомоги новонародженим з низькою масою тіла та новонародженим, які потребують інтенсивного лікування, то в цьому питанні приділяється велика увага оснащенню відділень. „У 2008 році на базі обласної дитячої лікарні було створено відділення інтенсивного нагляду та реабілітації новонароджених, де надається медична допомога немовлятам усієї області. Органи місцевого самоврядування приділили велику увагу оснащенню реанімаційних відділень, особливо хотілося відзначити організацію надання хірургічної допомоги новонародженим на базі Полтавської міської дитячої лікарні. Стояло і питання переоснащення пологових відділень апаратами штучної вентиляції легень, сьогодні воно вирішується”, – відзначив Віктор ЛИСАК.
„Ми вбачаємо здоров’я майбутнього нашої держави та репродуктивне здоров’я жінки у підтримці програми грудного вигодовування дітей”, – підкреслив начальник Головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації.
Здійснюється і соціальний супровід породіль із групи ризику – як наслідок на відміну від 2004 року, коли в пологових стаціонарах було залишено 78 немовлят, у 2009 році – лише 13.
Працюють на Полтавщині Центри матері і дитини, у кожній жіночій консультації області створені „школи відповідального батьківства”.

Автор: прес-служба ОДА


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтавщина | Суспільство
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації