Більшість злочинів, що відносяться до категорії тяжких та особливо тяжких, вчиняються особами, що на момент його скоєння перебували у стані алкогольного сп’яніння. Спиртні напої стимулюють агресивність та сприяють виникнення негативних емоцій. От і виходить, що найдрібніша суперечка на ґрунті миттєво виниклих неприязних відносин, яку на тверезий розум можна було б легко владнати , призводить до вчинення злочину або заподіянню шкоди майну чи здоров’ю.
Людина, яка перебуває в стані алкогольного сп’яніння сприймає ситуацію по – іншому- не так подивився, не так повернувся, не тими словами заговорив, в пам’яті спливають давні образи, виникає миттєве бажання вияснити якісь стосунки тощо. І саме в цей момент чомусь під руки потрапляють речі, які згодом стають знаряддям скоєння злочину. А іноді й вони непотрібні, адже під впливом алкоголю в роздратованої людини з’являється диявольська фізична сила, а кулаки так і наливаються свинцем. Для того, щоб покалічити, а то й позбавити життя того, хто опиняється поруч, вистачає і цього.
Упродовж року в Кременчуці зафіксовано безліч випадків, що розвивалися за схожим сценарієм. Зустрічі знайомих людей або ж родичів, що супроводжувались вживанням спиртного, закінчувались тяжкими тілесними ушкодженнями та навіть вбивством. Очевидно, дія алкоголю посилює розбіжності у поглядах, а затуманений розум перестає контролювати вчинки, що призводить дійсно до страхітливих наслідків.
За збут самогону особа притягується до кримінальної відповідальності за ст.203 Кримінального кодексу України. А до адміністративної відповідальності - за виготовлення та зберігання самогону без мети збуту.
Проблему пияцтва лише боротьбою із самогоноварінням, звичайно, ж не подолати. Тут необхідно, вважають правоохоронці, змінювати державну політику щодо пропаганди здорового способу життя, обмеження реклами алкогольних та тютюнових виробів, внісши відповідні корективи до нормативно-правової бази держави.
Нагадаємо, що алкоголь спричиняє ще цілу низку проблем суспільного життя: захворювання, що призводять до передчасної смертності населення, зниження продуктивності праці, нещасні випадки у побуті та на виробництві, насильство в сім’ї тощо.
Кажуть, що злочини вчиняє горілка. Проте відповідати за них доводиться людині, яка нею зловживає. Тож, піднімаючи чергову чарку, замисліться над наслідками.