В Україні про це на повен голос поки не заговорили, проте тваринами лікуються активно. У Харкові та у Криму проводять сеанси дельфінотерапії. У списку хвороб, із якими допомагають справитися дельфіни, – 165 найменувань, серед яких – ДЦП, неврози, розлади пам'яті. Такі ж таланти – у коней. Лікарі помічають зміни в електроних показниках мозкової діяльності уже після півгодинного спілкування із тваринами. Навіть звичні домашні улюбленці уміють зняти напругу та агресію не гірше за гарячу ванну.
Кіра Сєдих, психотерапевт:
— Мабуть, це пов'язано із тим, що нам у звичайному житті не вистачає саме тілесних контактів, тобто, люди в нас досить стримані один із одним.
У власників собак після спілкування із чотирилапим нормалізується тиск, покращується самопочуття після серцевих нападів, проходить депресія та напруженість. Найбільше лікувальних властивостей приписують голим породам – у них підвищена температура тіла і сильне біополе. Коти здатні зняти страхи, напруженість та біль. Споглядання за рибкам має медитативний еффект. Пернаті покращують настрій – їх «виписують» людям, які приковані до ліжка. Вчені помітили: у сім'ях, де живуть тварини, діти ростуть здоровішими та врівноваженішими. Більше того: із тваринами вони відчувають свою значимість.
Наталя Сухін, практичний психолог:
— Дитина відчуває себе дорослішою, вона відчуває певну відповідальність, відчуває себе людиною, яка про когось піклується.
Вчені кажуть: лікувати можуть усі тварини, головне – їх любити.