Вхід | Реєстрація

У пошуках безкоштовної медицини

У пошуках безкоштовної медицини
Пенсіонер спробував отримати безкоштовну медичну допомогу і що з того вийшло.

Лікарні не всім по кишені
Пенсіонер Олександр Завгородній прийшов на прийом до лікаря поліклініки ЦРЛ у Великій Кохнівці і почув невтішну новину: потрібна госпіталізація.
— Лікар сказала, що в мене високий тиск, це ризик. Я відповів, що радий би полікуватись, але не маю коштів. По-перше, разом із дружиною ми одержуємо невелику пенсію, навіть меншу за прожитковий мінімум. По-друге, якщо в нашій державі гарантоване безкоштовне лікування, то чому я не можу його отримати і повинен купувати ліки за власні гроші? – розповідає 65-річний кременчужанин.  – Мій візит в поліклініку завершився тим, що я повернувся додому, а в медичній картці лікар записала, нібито я відмовляюся від лікування. Виходить, що держава не забезпечує мої права, ще й робить мене винним у безвідповідальному ставленні до свого здоров’я?
Журналісти «Панорами» звернулися до головного лікаря ЦРЛ Марії Iгнатчук:
— Лікар, дійсно, повинен зафіксувати у картці відмову пацієнта від госпіталізації та попередити про ризики. Щодо фінансового забезпечення, то в нашій лікарні ми безкоштовно надаємо ургентну допомогу та лікуємо пільговиків. Олександр Завгородній не належить до пільгових категорій, такі пацієн­ти мають купувати ліки за власний кошт.
За словами головлікаря ЦРЛ, нині держава оплачує значну частину медичної допомоги. Так, наприклад, у лютому перебування одного хворого в умовах кардіологічного стаціонару коштувало 108,80 грн на день. Що стосується медикаментів, то державне фінансування наразі здійснюється в межах 30%.
— Резерв медикаментів ми використовуємо для реанімації, ургентної допомоги, пільгових категорій населення. Наприк­лад, безхатченки належать до соціально незахищених верств населення, їм мінімальний набір ліків виділяємо безкоштовно,  – коментує Марія Iгнатчук.

300 грн для малозабезпечених
Як бути в такому випадку звичайному пенсіонерові? Виявляється, що в Кременчуці діє програма матеріальної допомоги з міського бюджету:
— Якщо кременчужанин справді потрапив у скрутне матеріальне становище, міська влада розгляне заяву і може виділити певні кошти. Для отримання допомоги треба звернутись у відділ з роботи зі зверненнями громадян міськвиконкому, – зазначають у мерії.
Звісно, доведеться зібрати чималий пакет документів. Цікаво, чи варті будуть зусилля і на яку суму коштів може розраховувати прохач?
— Фіксованої цифри немає, традиційно це допомога в межах 300 грн. Кожну заяву комісія розглядає окремо і приймає рішення, але хочу сказати, що зазвичай громадянам не відмовляють. Щоправда, одна з вимог – не надавати допомогу одній і тій же людині двічі упродовж року,  – коментує фахівець Департаменту праці та соцзахисту Олександр Дзюба.
За його словами, щороку по допомогу звертаються близько 500 кременчужан. Цього року з міського бюджету на програму виділено понад 150 тис. грн.

У 2011 р. на стаціонарне лікування нардепів та високопосадовців виділено 190 млн грн, ще 103 млн грн – на амбулаторне обслуговування. Це означає, що держава виділила на одного члена уряду стільки грошей, скільки на лікування 4026 звичайних українців,  – пише видання «Кореспондент».

Автор: Лариса ГОРИСЛАВЕЦЬ, www.panorama.pl.ua


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Кременчук | Фінанси
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації