Селян обурює те, що вони не знають, кому здають молоко і до кого пред’являти претензії. «Чому на автомобілях, що збирають молоко, не розміщено ніяких реквізитів? І хто здатен змусити збирачів це зробити – ми, безправні селяни, чи ви, влада, у підпорядкуванні якої міліція і прокуратура, податкова адміністрація, податкова міліція та виконавча служба?» - запитують вони.
Люди скаржаться, що «збирачі молока не видають квитанцій чи інших розрахункових документів, де б вказувалося, скільки здано молока і по якій ціні, а також стояла б печатка юридичної особи чи фізичної особи-підприємця».
Вони не розуміють, «чому держава в особі санітарних і контролюючих служб вважає молоко, вироблене в особистих селянських господарствах, неякісним у порівнянні з молоком, виробленим на сільгосппідприємствах». «Це неправда, бо селянин у переважній більшості випадків годує, доглядає і стежить за здоров’ям власних корів набагато краще, ніж це робиться на фермах колишніх колгоспів, - сказано у зверненні, - а закупівельні ціни різні!»
Здавачі молока вважають, що «до падіння ціни призвели дії нинішньої влади, бо уряд ЯНУКОВИЧА - АЗАРОВА з нового року скасував виплату селянам і так жалюгідних дотацій за здане молоко (усього 50 копійок за літр)».
Селяни вимагають від районної влади «офіційно звернутися до Кабінету Міністрів України з вимогою відновити дотації, звернутися до антимонопольних органів з приводу безпідставно низьких закупівельних цін на молоко від населення, що їх встановлюють переробні підприємства». Вони також вважають за доцільне проведення перевірки усіх 46 заготівельників і 39 молоковозів, що здійснюють заготівлю молока в Миргородському районі.
Як повідомив голова Гаркушинського осередку УНП Володимир ЛЯШЕНКО, «райдержадміністрація надіслала відповідь, прийнятну у межах її повноважень, а ось райрада досі не спромоглася навіть відповісти». З цього приводу Микола КОРПАН готує виступ на сесії.