Тривалий час «Каїсса» мала підтримку від міської влади. За ініціативи колишнього першого віце-мера Кременчука Віктора Єгорова організацію звільнили від орендної плати за приміщення. Без жодних проблем клубу щороку на тих же умовах подовжували договір оренди. Термін дії останнього завершується 31 грудня 2009 р., але тиждень тому шахістів «попросили» залишити приміщення. 30 листопада усе майно – меблі, шахові дошки, кубки, було винесено на вулицю. Керівник клубу Юрій Ямпольський розводить руками: «Як пасту вичавлюють з тюбика, так і нас вичавили з клубу».
Члени організації наразі гірко шкодують, що кілька місяців тому звернулися до міськвиконкому з ініціативою передбачати оплату праці фахівця, який би проводив навчання з дітьми та підлітками у клубі. Благі наміри обернулися лихом. Як розповідає Юрій Ямпольський, під час щирої розмови у кабінеті віце-мера Олександра Бикова шахісти поскаржилися на труднощі в утриманні клубу, оплаті комунальних послуг. У відповідь чиновник запропонував, як здалося гостям, чудовий вихід з ситуації: «Каїсса» відмовляється від оренди і передає приміщення Об’єднанню дитячо-юнацьких клубів, далі вже з ОДЮКом укладає договір оренди і натомість отримує 2 штатні тренерські одиниці.
Шахісти радо пристали на такі умови, і директор клубу підписав документи щодо відмови від оренди. Наразі ж «Каїсса» почувається ошуканою, бо замість 83 м² приміщення їм залишили невеличку кімнату у 20 м², решту ж, за словами Юрія Ямпольського, віддали елітній організації – міській Федерації шахово-шашкового спорту. Федерація теж працює на громадських засадах, але, на відміну від «Каїсси», має багатих спонсорів, які надали кошти на ремонт. Роботи розпочали тиждень тому, а «Каїссу» «попросили» прибрати меблі, мовляв, щоб не заважали. Стільці і столи винесли на вулицю й залишили на ніч. «Дякувати, хоч бомжі не розтягнули, – каже Юрій Ямпольський. – Куди подіти це майно, не знаю, доведеться поки що перевезти на дачу. Сюди нас точно більше не пустять. У 20-ти метрах ми не помістимося».
Наразі у тепер вже колишньому приміщенні клубу «Каїсса» триває ремонт, а затяті шахісти облюбували для гри саморобний стіл у дворі будинку. Мешканці скаржаться, що пенсіонери до опівночі при світлі ліхтариків стукають шахами по столу, заважаючи спати.
Довідка
Шахово-шашковий клуб «Каїсса» відомий не лише у Кременчуці, а й у Комсомольську, Світловодську, Олександрії, Кіровограді, Кобеляках, бо є своєрідним громадським координаційним центром для шахістів регіону. «Каїсса» проводить обласні чемпіонати та турніри, сюди приїздять знані гросмейстери. Саме у цьому клубі народився як шахіст майстер спорту Сергій Шабала.
Місця вистачить на всіх!
Олександр Мазур, голова міського спорткомітету:
— «Каїсса» не має змоги сплачувати за комунальні послуги, тому й було ухвалено рішення про передачу приміщення на баланс Об’єднання дитячо-юнацьких клубів з тим, щоб надалі «Каїсса» як громадська організація спільно з ОДЮК використовувала це приміщення для занять дітей та підлітків шахами. Міськвиконком відшукав добрих людей, які тиждень тому розпочали ремонт, про це заздалегідь було повідомлено адміністрацію ОДЮК і шахістів: «Шановні друзі, треба звільнити приміщення, бо меблі заважатимуть роботам!».
Я хочу запевнити, що міський спорткомітет співпрацював і надалі буде співпрацювати як з «Каїссою», так і з Федерацією шахового спорту. По завершенні ремонту ми всі дружньо зайдемо туди і місця вистачить для всіх – і для секційної роботи, і для проведення змагань, організаторами яких стануть і міський відділ сім’ї та молоді, і Федерація шахового спорту, і клуб «Каїсса», і міськспорткомітет.