Вхід | Реєстрація

Бізнес на цвинтарях

Напередодні поминальних днів городяни прибирають після зими місця поховань своїх рідних. I практично щороку зіштовхуються з проявами вандалізму на цвинтарях.
Цього тижня до «КП» зателефонували обурені кременчужани.
— Ми вирішили раніше почати прибирання біля могили нашої бабусі, бо були впевнені: після зими там буде над чим попрацювати. I, дійсно, мали рацію. Тепер ми попрацюємо над тим, щоб купити новий столик! Бо якісь розумники зрізали його під самісінький корінь, – розповідає журналістам кременчужанка Євгенія.
Разом з нею ми поїхали на Староревівський цвинтар і побачили не лише «пеньок» від добротного металевого столика, а й інші сліди діяльності вандалів. Любителі легкої наживи цілу зиму не сиділи, склавши руки. Біля одних поховань немає огорожі, біля інших – обдерті столики, ймовірно, вони перевірялися на наявність металу. Найбільше дісталося від крадіїв огорожам з товстими металевими ланцюгами. Там, де ланцюги неможливо було зняти акуратно, повідбивали й гранітні основи, на яких вони кріпилися.
5 карних справ порушено цього року проти крадіїв на кладовищах. Цих людей було засуджено за ст. 185 ККУ «Крадіжка». Жодна з заяв мешканців про викрадення на цвинтарі не залишилася нерозкритою.

Вночі цвинтарі не охороняються
Міліція патрулює кладовища лише у дні масових відвідувань людей – у Великодні свята. В інші ж дні охорона цвинтарів ведеться лише вдень.
— Вночі кладовища не охороняються, – пояснила нам директор спецкомбінату ритуальних послуг Юлія Редченко. Вона рекомендує всім постраждалим від дій вандалів не зволікати й одразу звертатися до правоохоронних органів. – Ми – друга ланка в розслідуванні подібних злочинів, перша – міліція.

Крадіїв завжди знаходять
Раз на місяць до правоохоронців стабільно звертаються городяни з заявами про крадіжки на цвинтарях, – говорить прес-офіцер міськуправління міліції Тетяна Романчук. У міліції певні: подібні крадіжки скоюють або люди, які вже мали проблеми із законом, або наркозалежні. Вони одразу продають викрадене і так само миттєво пропивають одержані гроші або витрачають на наркотики.
— Найдовший термін розкриття подібного правопорушення – 3 тижні. Чим швидше звернеться людина з заявою до міліції, тим легше знайти крадія. Жодного подібного нерозкритого правопорушення в нас немає, – говорить Тетяна Романчук. Буває, до міліції звертаються і власники пунк?
тів прийому металобрухту, якщо бачать, що їм принесли сумнівну річ. Але такі випадки нечасті, до пунктів цілих речей ніхто не приносить.
20 грн коштує 1 кг металобрухту в пунктах прийому. В середньому металевий столик з кладовища куплять за 50 грн.

Автор: Олена УСКОВА, www.panorama.pl.ua


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Кременчук | Кримінал
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації