Проблемою є не лише пересування тротуаром (через велику кількість продавців, їхнього торгівельного приладдя та товару), а й рух автомобілів, точніше їхню зупинку і стоянку (навіть під самим знаком, що забороняє це робити). Зараз, у сезонну торгівлю штучними квітами, місця на тротуарі не вистачає, тому деякі продавці розкладаються на проїжджій частині, нехтуючи не лише правилами дорожнього руху, а й власним життям. Можливо, тому що рейди-перевірки відбуваються від випадку до випадку, або ж водіям легше сплатити символічну суму штрафу, ніж залишити авто на автостоянці лише за кілька метрів від кругового перехрестя.
«Це перехрестя з круговим рухом, – пояснює державтоінспектор ВДАІ з обслуговування Гадяцького району та АТІ майор міліції Петро Багнюк. – Згідно Правил дорожнього руху зупинка і стоянка тут заборонені. Сума штрафу становить 255–340 грн. Караємо порушників дуже часто. За місяць складається більше 30 протоколів. Хто платить відразу, а хто через виконавчу службу. Кошти від сплачених штрафів поповнюють державний бюджет».
У підприємців є своя думка. Для деяких з них торгівля на площі та в інших місцях стихійної торгівлі – єдиний заробіток. «Ми встаємо рано вранці, за будь-якої погоди виходимо торгувати, – пояснювали нам ті, хто торгує на тротуарі та автостоянці. – Таскаємо важкі ящики, торби, залізяччя до палаток. Думаєте, нам так дуже хочеться стояти біля дороги і ковтати пилюку? Торгувати до нас приїздять і з інших міст. Ці люди стають торгувати якнайближче до дороги. Чому ж нас «заганяють» в ринок? Торгівля біля дороги чи перед ринком краща, тому ми й виходимо сюди».
«Це проблема не лише нашого міста, – каже підприємець Олександр. – Я доволі часто буваю у Києві, Харкові – там така ж ситуація. Торгують хто чим може: м’ясо, риба, овочі, фрукти. Тут, як кажуть, «палка о двох кінцях». Підприємцю потрібно заробити, щоб прогодувати сім’ю. Відповідним органам потрібен порядок і дотримання санітарних норм. Як зробити всім гарно – невідомо. Можна, звісно, штрафами та щоденними рейдами загнати людей на ринок чи у спеціально відведені місця, та продавців з кожним днем більшає, і картина не змінюється. Те саме зі стоянкою під знаком. Є відведена міською радою автостоянка буквально за кілька метрів, та це не дуже зручно. Біля «Росії» швидко вискочив, скупився і назад. А від автостоянки ще потрібно перейти через дорогу».
«Я сам підприємець, – приєднується до розмови гадячанин Олег. – Знаю, яка невдячна праця у підприємців, особливо у тих, хто займається торгівлею з лотків. Але те, що вони зробили з центральної площі ділового Гадяча, – це жах. А зараз і поготів. Усі ці штучні квіти та вінки. Таке враження, що ходиш по цвинтарю».
Уже кілька років місцева влада, правоохоронці та працівники Гадяцького ВДАІ намагаються боротися зі стихійною стоянкою у цьому місці, та, як бачимо, «боротьба» чомусь позитивного результату не дає.