Вхід | Реєстрація

«Якби знав — спав би на пляшках з гарячою водою!»

«Якби знав — спав би на пляшках з гарячою водою!»
Мешканець села Вісичі Новосанжарського району Михайло Дейнега не погоджується із перерахунком вартості газу. Чоловік стверджує, що за 2010-ий рік уклався у 2500 кубів. Але в управлінні з експлуатації газового господарства думають інакше.
— У кінці грудня я сильно захворів на грип, — розповідає 74-річний мешканець Вісичів, — Так зліг, що навіть ходити не міг. Тому сам поїхати до газового господарства не міг.
В управління до Нових Санжар із його абонентською книжкою поїхала родичка — Любов. У газовій конторі їй сказали, що із оплатою все в порядку. За словами Михайла Миколайовича, нібито і запевнили, що у норму споживання чоловік уклався і тариф на рік наступний зростати не буде. Сам Михайло Дейнега у цьому був більш ніж переконаний, адже за його підрахунками він використав за 2010-й рік усього 2346 кубів газу.
— У грудні контролер до мене так і не прийшла, — продовжує розповідати дідусь, — А з’явилася вже у новому — 2011-му році — 5-го січня. Подивилася на лічильник, а там нагоріло вже багатенько. Перед Новим роком — 30, 31 було страшенно холодно, от я і включив газ добряче. Так і вийшло, що за сім днів до 5-го січня напалив аж 142 куби газу. Але ж я так думав, що це рахуватиметься у наступний рік!
18-го січня Михайло Дейнега таки зміг поїхати до газового управління. Там він доплатив 12 гривень, які йому дорахували по книжці за рік. І, знову ж таки за його словами, у конторі його запевнили, що на наступний рік тариф у нього не зміниться. Але минуло два місяці…
— До мене 11-го березня прийшла вже інша контролерка і повідомила, що я за минулий рік випалив більше 2500 кубів газу, тепер мені перерахують 2010-й рік по вищому тарифу! — хвилюючись, розповідає пенсіонер, — Це значить, що мені треба буде доплатити за рік немалі гроші. Але за що? Я ж платив усе по книжці! І у мене нагоріло менше двох з половиною тисяч. Якби вони сказали, що у січні не треба багато топити, я б у морози вдітий спав би на пляшках із гарячою водою, але газ би прикручував! З чого я тепер платитиму ту різницю — у мене пенсія всього 800 рублів?!
Михайло Дейнега також розповів, що після відвідин контролера він знову їздив до управління газового господарства. Але там йому пояснили, що допомогти нічим не можуть. Порадили лише звернутися до управління праці за призначенням субсидії. Але і там дідуся засмутили, відповівши, що призначити субсидію можуть лише з березня.
Тепер пенсіонеру не лишається нічого іншого, як заплатити дораховану суму за спожитий газ. Але сам Михайло Дейнега досі не може змиритися із таким розвитком подій.
— Якби я напалив 2501 куб, то був би сам винен, — говорить чоловік, — А так, я вважаю, що зі мною вчинили несправедливо!
Для того, щоб розібратися, наскільки справедливо обійшлися із пенсіонером, ми вирушили до Новосанжарського управління з експлуатації газового господарства. Керівник газовиків Григорій Перерва  погодився відповісти на питання журналіста і розповів йому свою версію.
— Дана ситуація, на жаль, є непоодинокою, — розповів начальник газової служби. — Люди часто розраховуються за грудень у останніх числах — 28, 29 чи 30-го — і потім гадають, що у них все добре. Але ж якщо станом на 29-те грудня абонент напалив 2490 кубів, то іще за два дні він може перевищити норму споживання. Про це наші споживачі часто забувають.
Пояснив Григорій Перерва і ситуацію, що склалася із абонентом Михайлом Дейнегою.
— Якщо з якихось причин наш контролер у перших числах січня не зміг отримати доступ до лічильника і зняти показники, тоді розрахунок спожитого газу за останні дні грудня проводиться по спеціальній формулі, — пояснив Григорій Степанович, — Розрахунок цей проводимо навіть не ми, а спеціальна машина, у яку тільки вводяться відповідні показники. Якщо за кінцевими розрахунками виходить, що абонент спожив більше кубометрів, то йому автоматично перераховують використаний у минулому році газ за новим тарифом. Винятків у нас немає.
Наприкінці нашої розмови Григорій Перерва назвав кілька цифр, які продемонстрували загальну картину по району. Так за підсумками минулого року близько семисот абонентів отримали вищий тариф на газ. Ще близько восьмисот мешканців району, навпаки, перейшли на менший тариф, зменшивши споживання газу. У ста із названих семисот абонентів перевищення споживання газу визначили саме розрахунковим методом. До речі, середня сума, яку треба доплатити після перерахунку, становить близько 700 гривень.
— Я розумію, що для пенсіонера це немалі гроші, — зазначив насамкінець начальник газового управління, — але нічого вдіяти у цій ситуації не можу. Ми просто не маємо права до окремих абонентів застосовувати подвійні стандарти.
Отже, єдине, що може врятувати вас від підвищення тарифу, це економія. При цьому економити варто так, щоб наприкінці року лишався запас бодай у півсотні, а не у п’ять-десять кубів. Інакше новий рік можна розпочати із неприємних фінансових витрат.

Автор: Володимир ПАРШЕВЛЮК, «ЕХО з регіону»


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Нові Cанжари | Фінанси
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
Читайте також
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації