Вхід | Реєстрація

Підзаробити на мосту. Крюківському

Міська влада хоче заробити на проїзді іногороднього транспорту через міст. Прокуратура заперечує. Так у Кременчуці розвиваються дивні види бізнесу. Вчора – введення продажу землі на кладовищах. Сьогодні – платне зважування транзитних вантажівок.

Як брати гроші з повітря (мосту)?
В Автозаводському районному суді чиновники міського виконавчого комітету доводитимуть таким же чиновникам прокуратури правильність свого рішення – щодо встановлення на міських дорогах спеціальних ваг, на яких можна буде за окрему й додаткову плату зважувати транзитні вантажівки.
Прокуратура погрожує судом меру, бо рішення міськвиконкому “Про заходи щодо збереження автомобільних доріг у м. Кременчуці” вважають незаконним. Саме цей документ минулого тижня знову обговорювали у міськвиконкомі. Зміст друкованих сторінок з печаткою – комунальне підприємство “СМЕП”, яке відповідає за дорожні знаки та світлофори, озброїться переносними вагами та інспектором ДАІ. Останній перед мостом через Дніпро, або на в’їзді до міста зупинятиме фури та пропонуватиме водіям пройти зважування їхнього авто всього за 70 гривень(поки не стрибнув курс долара США). Прокуратура протестує, а помічник прокурора Кременчука Тетяна Кулакова пояснює, чому саме.
Однак – слово міському голові Миколі Глухову, який говорить про предмет суперечки.

Не про себе дбаємо, а про державу
“Рішення про зважування транзитних вантажівок прийнято в інтересах держави. Ми хочемо поставити такі ваги перед мостом, щоб потім можна було пред’явити перевізнику обґрунтовану претензію. Йтиметься про літній період”, – міський голова Микола Глухов розповідає присутнім на засіданні, що в цьому випадку чиновники міськвиконкому думали про всю Україну. Присутні меру міста вірять і його кроки підтримують.
“Міст через Дніпро – не наша комунальна власність. Це власність держави, але він має муніципальну функцію”, – мер не розповів, для чого насправді створювати у Кременчуці прецедент зі зважуванням транзитних вантажівок й чи варті отримані гроші очікуваної скандальної ситуації.
“У нас є лист від колишнього міністра фінансів Пинзеника, де той стверджує, що жодна державна дорога через Кременчук не проходить. Такий же лист, уже від нинішнього заступника міністра фінансів отримали декілька місяців тому. Він теж заявляє, що в Кременчуці державних мостів через Дніпро немає, а Крюківський міст є муніципальним. Місто ж не контролюватиме рух транспорту по мосту, лише перед ним”, – так пояснює керівник Кременчука своє бажання віддати на відкуп комунальному підприємству “СМЕП” платне зважування транзитних авто.

Міська прокуратура не хоче скандалу
Мерії пропонують ставити ваги у провулках і подалі від мосту.
“Вартові закону” в місті протестують проти платного зважування і помічник прокурора Кременчука Тетяна Кулакова на засіданні міськвиконкому пояснює, чому саме: “Ми не заперечуємо, що міська влада має відповідні повноваження. Але повноваження ці лише до того моменту, що стосується встановлення вагового контролю. Автомобільна дорога через міст не є комунальною власністю, перебуває на балансі Південної залізниці і має державний статус – з’єднує Бориспіль з Дніпропетровськом та Запоріжжям. Якщо йти далі, то кошти, отримані за платне зважування вантажівок, мають надходити в державний бюджет. Повноваження стосовно міських доріг прокуратура не оспорює. Питання лише про міст, а нормативна база визначає: у міста немає повноважень встановлювати ваговий контроль. У цій частині ваше рішення суперечить законодавству. Тож спершу варто звернутися до “Укравтодору” і отримати відповідний дозвіл. Або покажіть мені, будь ласка, нормативно-правовий акт, який дозволяє міськвиконкому займатися зважуванням автомобілів. Інакше – зустрінемося в суді”, – говорить Миколі Глухову Тетяна Кулакова.

Водії, бійтеся! Мерія від свого не відступиться
Міськвиконком таки візьметься самотужки допомагати державі, незважаючи на те, хоче держава цього чи ні, і встановить платні ваги для транзитних автомобілів. Погроза судовими процесами від прокуратури державним намірам нашого містечка на перешкоді не стане. Таким є заключний висновок мера міста Миколи Глухова.
“Якщо наші дороги розбиває транзитний транспорт, а в цей час у державі прийнято документ, який забороняє пересування вантажних автомобілів при перевищенні температури влітку 28 градусів тепла, то ми повинні контролювати виконання державного документа. Для цього нам потрібна організація, яка офіційно визначатиме температуру надворі, а не градусник якийсь. І така метеостанція придбана. По-друге, є вага на вісь автомобіля, яка має не перевищувати цифри, зазначені в паспорті мосту через Дніпро. Ми не просимо у держави кошти, а вирішуємо питання для того, щоб забезпечити безпеку руху на власних дорогах”, – так аргументував власну позиція міський голова Микола Глухов. Чи переконають такі аргументи суд, якщо прокуратура справді має намір туди звернутися, стане відомо вже за місяць.

Автор: www.pp.pl.ua


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Кременчук | Фінанси
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
Читайте також
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації