Вхід | Реєстрація

Без уколу не пустять до школи

Без уколу не пустять до школи
Кременчуцьку школярку хотіли відсторонити від дитячого колективу, тому що батьки не погодилися робити дитині щеплення. У подібній ситуації можуть опинитися сотні кременчуцьких родин, адже вакцин у поліклініках хронічно не вистачає.

Долю дитини вирішували в суді
Закон про обов’язкову вакцинацію заводить у глухий кут батьків, які свідомо відмовляються від щеплень з різних міркувань. Наприклад, Тетяна Р. упродовж 3-х років боролася за право на освіту для своєї доньки, бо дівчинку без щеплень спочатку хотіли «спровадити» з дитячого садка, а пізніше – і зі школи.
Тетяна Р., хоча і сама медик, але категорично проти вакцинації доньки, адже після чергового щеплення дівчинка серйозно захворіла.
— Наш діагноз входив до переліку поствакцинальних ускладнень, проте лікарі з цим не погоджувались. Я хотіла отримати медичне відведення від подальших щеплень, але лікарі були проти, – розповідає Тетяна Р. – Тоді вирішила написати офіційну відмову. В результаті почала одержувати систематичні попередження від керівництва дитячого садка, що моя донька буде відсторонена від дитячого колективу. Вся наша родина відчула на собі психологічний тиск. Ми були в розпачі: чому українські закони працюють на те, щоб позбавити дитину права на освіту? Яку загрозу для щеплених дітей має наша донька?
Родина подала позов до суду на право відвідувати дошкільний заклад. Розгляд справи затягнувся на кілька місяців, упродовж яких дівчинка все-таки ходила до дитсадка. В результаті рахунок між батьками та педагогами був нічийним, бо дитині виповнилося 6 років і настав час йти до школи, тобто боротися далі на новому рубежі.
— Вже у перші дні вересня Кременчуцька міськСЕС підготувала подання на відсторонення нашої доньки від школи,  – розповідає Тетяна Р. – Тоді ми написали кілька листів у вищі інстанції: від СБУ до Секретаріату Президента. Півтора місяці наша першокласниця ходила до школи на правах «вільного слухача». Ви уявіть, дитину хотіли випхнути зі школи на вулицю!
Лише під тиском столичних посадовців у Кременчуці нарешті поновили права маленької учениці. Батьки отримали відповідь, на яку чекали. Наді­йшов протест прокурора Кременчука Віктора Павлійчука, де він вимагав «відсторонення від навчального процесу… скасувати як таке, що суперечить вимогам ст. 43 Конституції України та Закону України «Про освіту» щодо доступності здобуття повної загальної середньої освіти у державних і комунальних навчальних закладах незалежно від переконань людини».
У багатьох країнах скасували обов’язкове щеплення, але при цьому кількість «відмовників» фактично не зросла. Понад 80% опитаних батьків висловлюються «за» необхідність вакцинації.

Принципи коштують дорожче
Противників вакцинації наразі доволі багато, але таких принципових матерів, як Тетяна Р., обмаль.
— Батьки краще погодяться купити «липову» довідку про щеплення, ніж будуть протистояти чиновникам, – розповідає президент Ліги захисту громадянських прав В’ячеслав Костилєв, який знає лише близько
10-ти випадків по всій Україні, коли батьки відстоювали в суді право нещепленої дитини на освіту. – У нашій державі необхідно терміново змінювати законодавство і скасовувати обов’язкову вакцинацію.
До речі, в Росії ще у 90-ті рр. дали дозвіл приймати до навчальних закладів невакцинованих дітей. У багатьох інших країнах вакцинація залишається обов’язковою, але відмовитися від неї можна, наприклад, з релігійних міркувань.
— У Польщі батьки навіть ризикують отримати штраф, якщо вони не хочуть щепити малюка. Але є сумніви, бо Конституція гарантує батькам свободу вибору, а дітям – рівний доступ до освіти, тому «відмовники» звертаються до суду, – коментує національне законодавство представниця Гельсінського фонду з прав людини у Варшаві Аліна Поморська.
Юрист українського представництва Гельсінського фонду Максим Щербаков розповідає, що вітчизняні суди неоднозначно ставляться до проблеми й приймають різні рішення: одні батьки виграють позови щодо вакцинації, а інші – програють. Зрештою дійти до суду теж нелегко: часто батьки просто не мають доказів, бо завідувачі дитсадків мотивують відмову тим, що у групі немає місць.

Дефіцитні вакцини
— Кількість щеплених дітей щороку меншає, ми ризикуємо отримати спалах інфекційних хвороб, адже збудники циркулюють повсюди, – висловлює занепокоєння головний лікар Кременчуцької міськСЕС Віктор Самойленко.
Проте загострюють епідемічну ситуацію здебільшого не «відмовники», а перебої з поставками вакцин.
— Ситуація критична. Сьогодні фактично немає надходжень, маємо лише кілька вакцин. Труднощі розпочались у 2009  р., наразі вакцини надходять нерегулярно й у недостатній кількості,  – розповідає завідувач поліклінічної частини Кременчуцької дитячої лікарні Надія Слухай. – Батьки часто купують вакцини в аптеках, там майже завжди вони наявні.
От і виходить, що такі корисні закони про епідемічне благополуччя та протидію інфекційним хворобам держава покладає на плечі громадян (а точніше – на гаманці). «Відмовники» змушені купувати «липові» довідки, якщо планують відправити малюка в дитсадок. А ті, хто хоче щепитися, слухняно купують вакцини в аптеці. Iнакше ризикують повторити шлях нашої героїні Тетяни  Р. Звісно, якщо ви готові 3 роки розтлумачувати чиновникам свої права…

Автор: Лариса Гориславець, www.panorama.pl.ua


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Кременчук | Спорт і здоров'я
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації