Вхід | Реєстрація

Тепер вас дуритимуть не лише люди

Тепер вас дуритимуть не лише люди

Пару тижнів тому наткнувся в соцмережі на музичний відеокліп, який там розмістив один із кобелячан.

Як і годиться, люди почали коментувати. 99 відсотків коментарів — суцільний позитив  і захоплення роботою автора.

І, напевне, лише один негативний. Мій коментар.

Насправді, чоловік, який розмістив той відеокліп, є дуже талановитою і різнобічно розвиненою людиною. Насправді, він досить талановитий музикант і поет. Насправді, я із великою повагою до нього ставлюся.

Але... Але не до останньої його роботи. Навіть сумніваюся, чи можна в цьому випадку вживати вислів «його робота». Адже більшість тієї самої роботи виконана штучним інтелектом. Навіть голоси виконавців згенеровані. Хоча й дуже схожі на голоси живих людей. Із дійсно живого в роботі — лише текст пісні. Тільки він і сподобався.

Все інше... Ну не люблю  я поп-музику, створену штучним інтелектом. Взагалі не люблю цей музичний жанр, тим більше  — створений не людиною.

Одразу уявив собі досить недалеке майбутнє, коли штучний інтелект стане ще розвинутішим і більш адаптованим до людського середовища.

Тоді вже не потрібно буде ходити на концерти Мирослава Кувалдіна чи  гурту  Зміна Декорацій, щоб послухати, як співає Мирослав чи Ольга, насолодитися музикою й текстами Коломійця. Усе це буде вже зайвим.

Штучний інтелект згенерує і музику, і текст, і заспіває будь-яким голосом. І можна буде вже не виходити із своєї бетонної чи цегляної коробочки. Ну хіба що сісти в іншу металеву чи пластикову коробочку на чотирьох колесах і поїхати нею в магазин, щоб придбати напівпластикових продуктів.

І так — все життя. Аж доки не винесуть із дому вперед ногами в іншій коробочці.

І ніхто, жодна людина в світі, уже не буде потрібна. Можна все життя пробути одним. Ні, вдвох. Вдвох зі штучним інтелектом.

Такі собі «Сто років самотності». Майже по Маркесу. Хоча настануть ці роки самотності набагато раніше.

...Мої молодші колеги і друзі, знаючи моє ставлення до штучного інтелекту, відкрито сміються і кажуть:

— Діду, ти вже просто старий і застряг десь на рівні «дизель-ручка».

Доля істини в цьому є. Хоча б через те, що автор дійсно є адептом дизельних двигунів і механічної коробки передач.

І той же штучний інтелект принесе людству дуже багато користі, а не лише «сто років самотності», безробіття, деградацію і врешті-решт абсолютний цифровий концтабір.

Можливо, моє побоювання дійсно є проявом старечої деменції.

Але дещо із небезпек видно вже зараз. І це неможливо заперечити.

От, скажімо, вже зараз видно, як за допомогою штучного інтелекту легко дурити людей. Їх із появою соцмереж та телеграм-каналів і так дурити напрочуд легко. Але із ШІ ремесло обману стане справжнім мистецтвом, де фейк уже не можливо буде відрізнити від факту.

От давайте поміркуємо разом.

Думаю, не один із наших читачів бачив у безкінечній стрічці ФБ нібито фотографії живих людей, яких Ви просто зобов’язані привітати з днем народження, лайкнути і репостнути. У основному, там солдати. Або діти — «бідні, але щасливі». А ще зараз почали викладати нібито відео гігантських свиней.

Усі ці зображення згенеровані штучним інтелектом. Навіщо їх розміщують у соцмережах? На мою суб’єктивну думку, таким чином проводять такий собі тест, перевіряють, чи здатні користувачі відрізнити зображення дійсно живої людини від тієї, яку намалював штучний інтелект.

І якщо почитати коментарі під такими зображеннями, то стає зрозуміло, що  більше половини людей вже не бачать роботу штучного інтелекту. А він же, мається на увазі ШІ, постійно вдосконалюється. На відміну від людей.

А паралельно ми бачимо, як власники компаній, що володіють соцмережами, відмовляються від послуг фактчекерів, українською — співробітників, які перевіряють достовірність інформації.

І от — завтра вибори. І штучний інтелект вам намалює  що завгодно і в такій якості, що ви вже не зможете відрізнити справжнє зображення, справжню подію від штучно згенерованої. І вже не буде людей, які по роду своєї діяльності виявлятимуть фейки і видалятимуть їх з інформаційного простору чи попереджатимуть про обман інших.

І зроблять із вами, і вашою волею все, що комусь захочеться.

Наостанок. Для тих, хто вважає все вищенаписане старечим маразмом. Знайдіть хоча б півгодини часу і поцікавтеся, що кажуть і пишуть про нову небезпеку для людства самі творці штучного інтелекту. Чомусь, і вони ставлять ризики, із ним пов’язані, на один рівень із ядерною війною.

Навіщо все це написано, якщо «все пропало»? Просто для того, щоб попередити. Дурити вас стає все простіше. Так що, частіше сумнівайтеся. Це — корисно для мозку.


Автор: Ігор Філоненко


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтавщина | Редакційна


1. psevdonimb / 17 січня, 20:19
Частина 1.
Мені щойно скинули сюди посилання, і я з радістю дам коментар. Але хочу ще раз процитувати одне речення з цієї статті, над яким я радив би замислитися самому автору:
"99 відсотків коментарів — суцільний позитив і захоплення роботою автора. І, напевне, лише один негативний. Мій коментар."
Дуже складно пробитися через стіну стереотипів та ще і влізти в обмеження тексту.
Я - автор кліпу, і не збирався нікого дурити, зразу попередивши у публікації, що це зроблено за допомогою ШІ, як проба. Моя мета була продемонстувати людям, в якому світі вони вже опинилися, з якими можливостями. І вже другий рік ця лавина стрімко збільшується, як і розвиток комп’ютерів та мобільних гаджетів. Хочете чи ні, а ШІ увійде в усі сфери життя, суттєво їх змінивши. Я зовсім не радію цьому, а просто констатую неминуче. Це буде потужний тест людству з непередбаченими наслідками. Сам по собі ШІ, як інструмент, немає полярності, - все залежить від того, хто цим скористається. Я передбачаю негатив у тому, що це може суттєво понизити мотивацію розвитку молодих людей, адже багато чого стає доступним навпростець. Але, все таки від людини з її смаком, дуже багато чого залежить. І як той, хто РОЗУМІЄ всю кухню створення контенту, який я опублікував, я впевнено кажу, що то все таки моя робота, бо ШІ - це така потужна річ, яка може летіти майже куди завгодно, але куди саме - не знає, без вказівок. Іноді може проявити ініціативу, але вгадує не часто. На жаль, весь кліп не створюється одною кнопкою і монтаж нічим не відріняється від монтажу будь якого іншого матеріалу. Це треба вміти самому. Від людини залежить, яку згенерувати картинку, персонажів, описання яких - це практично оповідання, де має бути вказана безліч деталей, враховується, окрім самих об’єктів (які теж треба вміти описати) і кольорова гамма, і освітлення, і плановість, і стиль, і купа технічних характеристик.
2. psevdonimb / 17 січня, 20:20
Частина 2
Потім з картинки робиться відео. ШІ може згенерити відео завдовжки тільки 5 сек (іноді 10). Це безліч зіпсованих дублів (і за кожен треба все рівно платити). Треба уявляти, як з цих маленьких шматочків потім у відеоредакторі скомпонувати логічний ряд. І тут підводних каменів значно більше, ніж при звичайній зйомці, враховуючи непередбачену рандомність ШІ. Так що створити такий же хронометраж, з логічним сюжетом - поки що непросто. Особисто я не бачив ще жодного подібного кліпу ШІ з якоюсь драматургією, а не коли просто по пляжу ходить дівка в бікіні. Хоча Мирослав непогано використав ШІ для оживлення картин художника, але це зовсім інше.
А тепер скажу про «дурити» людей. Це завжди робилося і без ШІ. Українці і без ШІ умудрилися вибрати війну у 2019 році.
3. psevdonimb / 17 січня, 20:20
Частина 3
Але хочу розвіяти міф про «живе» і «не живе». Якщо мова про живий звук, то почути ви його можете тільки сівши біля співаючого барда без мікрофону, або коли перед вами стане класичний скрипічний квартет. Якщо ж ви прийдете на концерт зі сцени, то під гаслом «живий звук» мається на увазі тільки те, що музиканти власноруч натискають ноти, але сам звук проходить значні спотворення і конвертації і «живим» ви його ніколи не почуєте. Зараз навіть вокал автотюниться по заданій тональності. Це робиться не для того, щоб надурити, а для того, щоб зробити прослуховування комфортним. Якщо ви слухаєте студійний запис, або навіть «живий» виступ - технічно ви живий звук там не почуєте ніколи і про це завжди подбає звукорежисер (а це моя професія). Ви стояли коли небудь біля граючого барабанщика? Невже на записах ви чуєте такий самий звук? Ні, бо живий звук - це звук приміщення з купою десонансів, резонансів, обертонів та частотних конфліктів. Це безкінечна тема, тому я тут закінчую :)
4. psevdonimb / 17 січня, 20:39
забув додати, що музику в тому кліпі я сам суттєво переробляв і допилював. Спрочатку на базі мого тексту ШІ видав безліч своїх варіантів і я вибрав той, це гармонія співпала з моєю (тільки я складав пісню у Em), а воно видало у тональності Dm, але але послідовність така самісінька, яку я задумував, хоч s подача більш попсова. Але цей варіант спочатку був дуже бліклим інструмкентально, тому я додав туди орган, гітарку, sfx, підсилив приспів, зробив майстеринг, тобто тут теж на халяву не вийшло.
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації