Мета цього виду діяльності — збільшити поголів’я мисливської фауни. Адже не секрет, що за останні десятиріччя природа надто збідніла на дичину.
Тільки в цьому році нашим господарством вигодовано у вольєрах і випущено в угіддя 17 диких кабанів, 20 диких качок.
Можливо, для декого це здається мало. Але, якщо вникнути у цю справу глибше, то стане зрозумілим, що не так просто виростити, вигодувати, зберегти тварину. Для цього необхідні кошти і не малі. Та й після випуску у природу ще проблем вистачає. Адже тварина виросла між людей і звикнути їй самій знаходити притулок і їжу не так легко. Єгерська служба ГМРГ постійно підгодовує тварин.
Слід врахувати і те, що одним з головних чинників для нормальної адаптації диких тварин, є спокій. На жаль, ідеальних умов створити просто неможливо: у лісах іде вирубка дерев, на полях працює сільськогосподарська техніка, а луки, пасовища, болота постійно випалюються недбалими господарями. Та, незважаючи на труднощі, працівники ГМРГ рішуче настроєні в найближчій перспективі довести поголів’я тварин до оптимальної кількості.
У цьому році на острові Вишняки буде збудований качатник на 100 голів маточного поголів’я дикої качки-крижня. Це дасть можливість випускати у водно-болотні угіддя кожну весну чимало пернатої дичини. А у вольєрах ми розширили поголів’я дикого кабана, щоб також отриманий приріст молодняка випускати в угіддя.
Хочу звернути увагу і на розуміння та підтримку цього напрямку роботи нашого господарства з боку місцевих органів влади. Є надія, що спільними зусиллями влади, нашого господарства, рядових членів УТМР зможемо внести вагомий внесок у збагачення природних запасів нашого краю.