Будинок 18 по вул. Московській стоїть навпроти Парку Миру. Батьки не дозволяють навіть підліткам гуляти у дворі самим. З обох боків – недобудовані фундаменти. Бетонні блоки валяються абияк, з більшості стирчать металеві прути. Всередині кожного з будівництв не просто смітник – звалище. Запах – відповідний.
Хоча мешканці говорять: це ще квіточки, влітку тут – справжня камера для катування, біля будинку таке парує, що дихати страшно. Покинуте будівництво в якості громадського туалету обрали не лише місцеві бомжі та п’янички, сюди ж справити нужду ходять і продавці прилеглих торговельних точок.
Нас вразила товстезна тека з листуванням між мешканцями будинку і міськвиконкомом, облдержадміністрацією, Секретаріатом Президента України, прокуратурою, санстанцією і, звісно, керуючою компанією «Житлорембудсервіс». Адже будь-які листи, направлені у так звані вищі інстанції, «спускають» на «ЖРБС», а звідти надходять такі відповіді.
— Пишуть: «На пред’явлені вами акти претензій повідомляємо, що вони не відповідають чинному законодавству України, а саме Закону України «Про житлово-комунальні послуги», а тому не підлягають розгляду. Вами не надано жодних доказів щодо намагань звернути увагу на факти, викладені у скаргах». Вони вважають, що ми маємо їм надати фото, відео? У Законі «Про житлово-комунальні послуги» не сказано про те, що ми маємо надавати докази. Якщо акт-претензія складена та підписана трьома мешканцями будинку, вона вважається дійсною, – говорить пан Олександр, який через нескінченне листування з державними установами вже набув практики досвідченого юриста.
Маємо відповідь
До речі, перші листи від мешканців датовані 2002 р., практично з року здачі будинку в експлуатацію. Будинок зводили військові, і будівництво поряд з ним мало стати воєнторгом. Але не встигло. Захаращений фундамент називають власністю Полтавської комунально-експлуатаційної частини, яка навряд чи буде щось тут зводити. Проте нам вдалося зв’язатися з її керівником В’ячеславом Камзистом. Він пояснив, що ця власність – не в його компетенції, покинуте будівництво перебуває на балансі головного квартирно-експлуатаційного управління Збройних сил України. Проте питання зі смітником буде вирішене найближчим часом. Через те, що КЕЧ не має представництва у Кременчуці, вона шукатиме підрядну компанію, яка прибере та вивезе сміття.