Вхід | Реєстрація

Жарти «псевдомінерів» обходяться по 20 тисяч кожен

Жарти «псевдомінерів» обходяться по 20 тисяч кожен
З початку 2011 року в міліцію Полтавщини надійшло 4 повідомлення про замінування будівель в трьох районах області. На щастя жодна інформація не знайшла свого підтвердження. Однак за кожним разом вибухотехнікам і фахівцям різних правоохоронних відомств доводилося виїжджати на місце вірогідного теракту, залучаючи відповідні матеріально-технічні ресурси.
Кожний виклик обходиться державі щонайменше у 20 тисяч гривень. Озвучена сума включає витрати на роботу експертів вибухотехнічного відділу Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру, кінологів, працівників Служби безпеки України та МНС. Щоправда в орієнтовному кошторисі не враховано розмір матеріальних збитків, завданих «замінованому» підприємству, установі або організації вимушеною перервою в роботі, а також масштаби паніки і психологічної напруги, викликані неправдивими відомостями у суспільстві.
Факти завідомо неправдивих повідомлень про терористичний акт, які мали місце у Полтавському регіоні, свідчать про те, що в якості об’єктів злих жартів зловмисники обирають здебільшого лікарні, розважальні і навчальні заклади, а також деякі інші місця масового скупчення людей. Слід відзначити, що за кожним фактом «хибного замінування», яке мало місце за останні 1,5 року, були порушені кримінальні справи. Виняток зробили лише 12-річному «терористові», який у лютому цього року повідомив операторові «102» Великобагачанського райвідділу міліції про «замінування» школи у місті Хорол. За витівку малолітнього «мінера» відповіли його батьки, з яких стягнули матеріальну шкоду. А власне хлопчина до повноліття перебуватиме під пильним наглядом працівників кримінальної міліції у справах дітей.
Стаття 259 Кримінального кодексу України «Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об'єктів власності» передбачає декілька видів покарання: штраф від 8500 гривень до 17000 гривень, арешт до шести місяців або обмеження волі на строк до п’яти років. Водночас, за аналогічне діяння, що спричинило тяжкі наслідки або вчинене повторно, встановлено значно суворішу кару – до 7 років позбавлення волі. Цілком ймовірно, що окрім призначеного покарання засудженому доведеться відшкодувати й збитки, завдані хуліганськими діями конкретній установі або особі, яка вирішить побіжно висунути позовні вимоги.
У 2010 році в Полтавському регіоні двічі «мінували» лікарню. Авторів обох неправдивих повідомлень, одним з яких був 16-річний мешканець Семенівського району, було засуджено за частиною 1 статті 259 Кримінального кодексу України до одного року обмеження волі з відстрочкою на один рік.
Лояльний на перший погляд вид покарання, визначений судом, насправді засторога для інших й останнє «джентльменське» попередження для хулігана, який, жартома, посягнув на громадську безпеку. Проте, якби поширена зловмисниками інформація потягла тяжкі наслідки, зокрема спричинила загибель людини, «невинний жарт» міг би закінчитися реальним строком.
Нагадаємо, що минулого року через телефонний жарт юнака, мешканця Семенівського району, група реагування, яка негайно прибула на місце пригоди, евакуювала з приміщення лікарні більше 80 пацієнтів, серед яких були і хворі, підготовлені до операції. Під час проведення огляду будівель на території Великобагачанської центральної районної лікарні вибухонебезпечних предметів не виявили. «Хуліганові» поталанило, що протягом 3 годин «простою» медзакладу жодна хвора людина не померла.
Але навіть умовне покарання, з яким пов’язані певні юридичні обмеження та обов’язки, це – жирна пляма в біографії «псевдомінера». Слід зауважити, що для уникнення реальної міри покарання у майбутньому умовно засудженим необхідно дисципліновано з’являтися на реєстрацію до районних підрозділів кримінально-виконавчої інспекції і дотримуватися законослухняної поведінки. У протилежному випадку, зі слів Миколи Ісаєва, начальника управління Державного Департаменту з питань виконання покарань Полтавської області, інспекція матиме право направити матеріали до суду для вирішення питання про скасування іспитового строку і направлення засудженого до виправного центру у місті Комсомольськ. Не виключено, що навіть на 5 років.
Повідомлення про «хибне замінування» можна порівняти з грою у рулетку, оскільки важко передбачити наслідки. Жарт, оприлюднений сьогодні, завтра може виявитися реальною загрозою для життя і здоров’я людей. Викликаючи обстановку страху і напруги, подібні витівки не тільки дезорганізують роботу правоохоронних органів, відволікаючи їх від виконання основних функцій, але й порушують нормальний процес суспільних правовідносин.
Зрештою, неправдива заява таїть небезпеку і для хулігана. Навряд чи витівку, за яку можна дістати кримінальну кару, можна назвати жартом! Анонімне повідомлення, за допомогою якого людина умисно прагне викликати паніку в суспільстві, – це серйозний злочин, відповідальності за який не оминути.

Автор: Поліна Ларіна, старший інспектор ВЗГ УМВС


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтавщина | Суспільство
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації