У заході взяли участь начальник територіального управління у Полтавській області Микола Ісаєв, провідні спеціалісти центрального апарату Держдепартаменту, начальники виховних установ України.
— Якщо установи виконання покарань не відповідають своєму призначенню, то вони лише поглиблюють деформацію особи злочинця, що детермінує пенітенціарну злочинність, — наголосив Микола Ісаєв.
Він також відзначив проведену роботу персоналу Кременчуцької виховної колонії. Там оновили матеріально-технічну базу та удосконалили інженерно-технічні засоби охорони та нагляду. Ця установа була і є однією з найкращих на Полтавщини.
Спеціально запрошений для участі в зборах гість — заступник міського голови Кременчука Віталій Малецький — ознайомив учасників зібрання з напрямками, видами і формами багаторічної співпраці адміністрації установи з органами місцевого самоврядування, громадськими і державними, молодіжними організаціями.
Начальник відділу організації діяльності виховних колоній та ресоціалізації засуджених жінок управління соціально-виховної та психологічної роботи із засудженими Держдепартаменту Валерій Калівошко зазначив:
— Питання дитячої злочинності, умови утримання ув’язнених неповнолітніх, дотримання їхніх прав, рівень застосування обмежень у виховних колоніях перебувають під постійною увагою керівництва Державної пенітенціарної служби.
Начальник Кременчуцької виховної колонії Юрій Величко зупинився на необхідності та важливості співпраці адміністрації установи з іншими силовими структурами та відомствами, зокрема, з Міністерством внутрішніх справ та Службою безпеки України. Зазначив, що в колонії запроваджена практика спільних навчань групи швидкого реагування та бійців антитерористичного спецпідрозділу. Учасники наради переглянули практичні заняття в дії.
Також спеціалісти ознайомилися з організацією охорони та нагляду Кременчуцької виховної колонії, умовами проживання юнаків, навчально-виховним процесом, організацією соціально-корисної зайнятості підлітків, комунально-побутовим забезпеченням та обладнанням структурних дільниць, напрямками залучення вихованців до праці у виробничій майстерні.
У перший день зборів розглянули питання:
- обладнання виховних колоній сучасними системами охорони та нагляду за засудженими,
- організації розплідників для утримання службових собак,
- шляхи доставки заборонених предметів до виховних колоній та методи їх виявлення,
- дії чергових змін та персоналу установ у випадку пожежі або стихійного лиха,
- особливості нагляду за засудженими жіночої статі,
- забезпечення належного контролю за засудженими, які досягли вісімнадцятирічного віку та залишені у виховних колоніях.