Вхід | Реєстрація

Старість в радість

Старість в радість
Звичайні пенсіонери живуть на 20 грн у день, а привілейовані можуть витрачати вдесятеро більше. Чи вирівняє шанси на гідну старість майбутня пенсійна реформа?

Слуги народу
Ніщо так не цікавить обивателя, як товщина чужого гаманця. А платникам податків і поготів не гріх дізнатися, хто ж у нашій державі має привілейовану старість. Звісно, колишні високопосадовці й нардепи лідирують у списку старих багатіїв, але деякі «спецпенсі­о­нери» провінції теж щомісяця отримують кругленьку суму.
Зокрема, за даними відділу пенсійного забезпечення Крюківського району, максимальна пенсія в районі становить
10,938 тис. грн. Звісно, прізвище щасливчика не оприлюднюють, але з неофіційних джерел відомо, що ця людина продовжує працювати, відповідно, однією пенсією доходи не вичерпуються. Проте, якщо будуть ухвалені зміни до пенсійного законодавства, то максимальна пенсія становитиме не більше 12 мінімальних пенсій (зараз пенсія нардепів у 20 разів більша), тобто 764 грн х 12 = 9168 грн.
Скільки ж працівників мають сплачувати податки, щоб прогодувати одного такого заслуженого пенсіонера? Кількість «годувальників» поступово знижується. Експерти кажуть, що до 2025 р. співвідношення працюючих і пенсіонерів в Україні становитиме 1 до 1. Розрив пропонують вирівняти за рахунок жінок, підвищивши їм пенсійний вік до 60-ти років.
На Полтавщині мешкають до двох десятків колишніх нардепів, пенсія кожного – понад 16 тис. грн.

Секрет спокійної старості
Де і ким треба працювати, щоб заробити на гідну пенсію? Найбільш вигідна стартова позиція у тих працівників, кого стосуються так звані пенсійні спецзакони. Це державні службовці, співробітники органів місцевого самоврядування, прокуратури, судів. При виході на пенсію їхня якість життя практично не змінюється, бо пенсія становить 80-90% від зарплати (у ході реформ планують залишити тільки 80%). Iнша річ – рядові пенсіонери, більшість з них отримують близько половини від звичайного заробітку за місяць.
— «Особливих» пенсіонерів приблизно 10%. До речі, рядові держслужбовці мають пенсію трохи більше 1000 грн. Наразі посадовий оклад звичайного держслужбовця практично зрівнявся з мінімальною зарплатою. Рядові фахівці отримують 1,5-2 тис. грн зарплати «на руки», це з доплатами за ранг, надбавками за вислугу років на державній службі та премією. Посадові оклади не підвищувалися з 2008 р., – коментує начальник відділу пенсійного забезпечення Крюківського району Iнна Палаженко, а на доказ демонструє «корінець» про свою зарплату.
Правду кажучи, деякі звичайні пенсіонери можуть позмагатися в розмірі пенсій з колишніми суддями. Це ті, хто працював на шкідливому виробництві й оплатив здоров’ям забезпечену старість. Наприклад, робітники заводів, зокрема найважчих цехів металургійного виробництва. Якщо у суддів пенсія  – від 4 тис. грн, то максимальна пенсія роботяг сягає 6 тис.

Хліб з маслом і червоною ікрою
«Панорама» порівняла можливості найбільш забезпеченого пенсіонера Крюківського району з пенсією в 10,938 тис. грн та пенсіонера на мінімальному утриманні – наразі це 764 грн.:

Мінімальна пенсія – 764 грн
Квартплата – 100 грн (у випадку надання субсидії)
Прожити на 664 грн

10,938 тис. грн
Квартплата – 450 грн
Прожити на 10,488 тис. грн

Рекорди похилого віку
(за даними відділу пенсійного забезпечення Крюківського району)
Найбільша пенсія – 10,938 тис. грн.
Найбільша пенсія держслужбовця  – близько 8 тис. грн.
Пенсія колишніх суддів – від 4 тис. грн.
Найменша пенсія держслужбовця  – 1065 грн.
Середній розмір пенсії – 1213 грн.
Мінімальна пенсія – 764 грн.

Автор: Лариса Гориславець, www.panorama.pl.ua


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Кременчук | Фінанси
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації