Вхід | Реєстрація

Смерть кози за сценарієм

Сюжет
Улюблена коза Майка годує бабу Ніну молоком уже п’ять років. І, сусідка частенько забігала за кухлем козиного молочка для немовля, бо у неї після пологів свого молока не було. Баба Ніна Майку годувала яблуками, говорила, що від них у кози молоко смачніше. Проте після того, як чоловік помер, сіно заготовляти їй приходилось самій. А сили вже не ті були, та й хворіла постійно бабуся. Після довгих вагань дала оголошення в газету: «Продам козу. 5 років, молоко дуже смачне…»
А Майка ніби щось відчула, все кличе «меканням» бабу Ніну, носом у живіт тикає. Біля двору почувся гул машини. Приїхали.
— А чому ви без причепа? — дивується баба Ніна. — А куди ж ви козу забиратимете.
— Не переживайте, в багажник складемо — усміхається дядько у засмальцьованій куфайці. — Оце ваша коза? А чому вона така худа?
— Зате молока багато дає, — говорить баба Ніна стишеним голосом, плекаючи останню надію на спасіння Майки
— Беріть гроші. — тикає бабі кілька купюр чоловік і тягне козу за мотузку.
Майка упирається, не хоче йти. Тільки-но вони минули хвіртку, як дядько витяг із куфайки ножа і різнув по білій шиї тварини. Вона навіть не скрикнула. Кров стікала прямо на землю. А з бабусиних очей лились сльо­зи. Пізніше вона схлипувала кожного разу, як виходила з двору і бачила засохлі краплі крові.

Післямова
Чоловік купує живу козу, відводить її на кілька метрів від хати колишнього власника і прямо під садибою забиває на м’ясо. За таким сценарієм проведено вже сотні «купівель-продажів» у селах Кобеляцького району.
«Підприємці» вишукують в газетах оголошення про продаж рогатої худоби. Приїжджають. Оглядають товар і забивають тварину прямо на очах хазяїв, які роками їх годували, доглядали і… любили. Ми вже не говоримо за випадкових «глядачів», серед яких часто трапляються діти.
Згідно наказу Міністерства аграрної політики України, Державного департаменту ветеринарної медицини, бойні мають розташовуватись на відстані 1000 м від житла. Ці норми часто порушуються і, зазвичай, ніким не фіксуються.
З 1 січня 2010 року набуває чинності заборона на подвірний забій худоби. Така вимога європейських стандартів. Чи зменшить новий закон кількість неконтрольованих забоїв худоби — невідомо.

Коментар
Начальник управління ветеринарної медицини в Кобеляцькому районі Сергій Куземко:
«Звичайно, забивати тварину під двором — заборонено. Бувають також випадки, коли свиней, кіз, корів, вивозять у посадку. Забивають. Залишають там хляки, беруть, що їм потрібно і їдуть далі, а собаки, лисиці все розтягують. Для того, щоб змінити ситуацію люди повинні записати номер автомобіля порушника і звернутися до дільничного міліціонера або до нашого управління. Ситуацій, коли такого порушника спіймали, ще не було, оскільки люди не звертаються. Їм байдуже.»

Автор: Любов ОНИЩЕНКО, ЕХО з регіону


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Кобеляки | Суспільство
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації