Вхід | Реєстрація

Наближається Євро-2012, чи зуміємо прийняти гостей на гідному рівні?

Наближається Євро-2012, чи зуміємо прийняти гостей на гідному рівні?
Все менше часу залишається до початку міжнародного футбольного турніру Євро-2012, якого з нетерпінням чекають уболівальники з усього світу. Як відомо, цього разу матчі Європи проходитимуть в Польші та Україні. Тож важливість цієї події для утвердження позитивного іміджу нашої держави на світовій арені важко переоцінити. Проведення спортивних змагань такого рівня, як чемпіонат Європи з футболу - престижне, клопітке і дороге задоволення. Разом з тим, це потужний стимул для приведення до ладу автомобільних і залізничних магістралей, аеропортів та туристичної інфраструктури.
Лише в Австрії та Швейцарії вже зареєстрували 10 мільйонів заявок від бажаючих на власні очі побачити поєдинок футбольних збірних з різних країн. Як відомо, ці дві держави вже мають досвід проведення подібного заходу, адже саме на їх території проходило Євро-2008. Тоді ці дві альпійські країни отримали унікальний шанс спільно влаштувати грандіозне спортивне свято. Матчі проходили у чотирьох австрійських (Відень, Клагенфурт, Зальцбург, Інсбрук) та чотирьох швейцарських містах (Базель, Берн, Женева, Цюріх). На думку координатора австрійського уряду з питань Євро-2008 Хайнца Пальме, можливість приймати у себе одне з найбільших спортивних змагань дала його Батьківщині гарну нагоду отримати широке визнання як успішного організатора і покращити свій імідж у світі. Австрія показала себе як туристична мекка і економічно приваблива країна. Тисячі туристів уперше під час «Євро» відвідали Австрію і розповіли про неї іншим.
На організацію Євро-2008 Австрія виділила 133 мільйони євро. Ще 100 мільйонів виділили федеральні землі та влада міст, де проводилися матчі. Водночас, податкові збори відшкодували державі близько 150 мільйонів, а прибуток від туризму склав 340 мільйонів євро.
Тому, що всі завдання вдалося виконати у встановлені строки, австрійці завдячують злагодженій співпраці між країнами-організаторами. Найвідповідальнішим моментом тут вважають модернізацію футбольних стадіонів. Довелося попрацювати і над створенням зручнішого залізничного сполучення та бездоганних доріг. На час проведення «Євро» в Австрії та Швейцарії запровадили комбітікет (кombi-ticket) - білет на футбольний матч, який був одночасно дійсним для проїзду у громадському транспорті як у Швейцарії, так і в Австрії. Це стосувалося не лише регіонального транспорту в містах, але й міжміських та міжнародних сполучень. Тобто якщо квиток був куплений на матч у Відні, то людина в день гри безкоштовно могла проїхати на потязі від швейцарського міста Базель до австрійської столиці і користуватися громадським транспортом у Відні до дванадцятої години наступного дня після матчу.
Цікаво, що ціни на готельні послуги підскочили лише в окремих випадках, хоча контролю з боку держави за цим процесом не було, але проводилася активна інформаційна кампанія з роз’яснення підприємцям невигідності такого кроку. Тож керувалися гаслом "Сьогодні - фан, завтра – гість країни". За безпеку під час чемпіонату відповідали 27 тисяч поліцейських. Крім того, країни-учасниці Євро-2008 делегували до Австрії на час матчів своїх представників. За державної підтримки вдалося реалізувати ряд ініціатив та проектів у розважальній сфері. У кожному приймаючому місті були створені так звані "фан-зони", де проходили виставки, концертні програми і таке інше. Отже проведення європейського чемпіонату відкриває для держави можливості, які виходять далеко за рамки футболу.

З числа готелів Полтавщини до каталогу Євро-2012 потрапив лише 1
У 2012 році матчі міжнародного футбольного турніру проходитимуть у чотирьох польських містах Варшаві, Гданську, Познані і Вроцлаві. В Україні до четвірки «достойних» потрапили Львів, Київ, Харків та Донецьк. Та якщо в нашій державі за підготовку країни до Євро-2012 відповідає кілька організацій, то в Польші лише одна - спілка "PL2012".
Слід зазначити, що і Україні, і Польші ще є над чим працювати, адже кожне місто, яке приймає в себе матчі Євро-2012, зобов’язане підготувати для так званої «сім’ї УЄФА» певну кількість готельних номерів відповідного рівня. Втім, приймати команди та багаточисельних гостей доведеться й іншим містам обох держав-господарів, зокрема нашому обласному центру, як місту-партнеру Харкова.
Тож рівень послуг, які надають заклади розміщення та ресторанного господарства області, має неабияке значення. На скільки ж готові готелі Полтави надавати якісні послуги? Первинний відбір закладів розміщення, які планується залучити до обслуговування Євро-2012, супроводжувався візитами до них різноманітних комісій європейської футбольної федерації, одну з яких очолили генеральний секретар УЄФА Девід Тейлор та директор УЄФА по Євро Мартін Кален. В результаті від нашого обласного центру до каталогу Євро-2012 поки що увійшли лише два об'єкти: стадіон «Ворскла» та готель «Палаццо». Втім, деякий запас часу у полтавських закладів розміщення іще є, тож хочеться сподіватися, що перелік готелів, які рекомендуватимуть гостям із близького і далекого зарубіжжя значно розшириться.
Який же фактор є визначальним, аби переконати будь-якого приїзджого, що в даному закладі йому нададуть безпечні послуги на рівні, який дійсно відповідатиме задекларованому? Перш за все, це наявність документального підтвердження, тобто відповідного сертифікату, який засвідчує, що він дійсно відповідає усім вимогам національних стандартів, а саме ДСТУ 4268:2003 «Послуги туристичні. Засоби розміщування. Загальні вимоги», ДСТУ 4269:2003 «Послуги туристичні. Класифікація готелів» та Правилам користування готелями та аналогічними засобами розміщення і надання готельних послуг, зареєстрованим в Міністерстві Юстиції України за №413/9012. В усьому світі існує практика видачі відповідного сертифікату чи іншого документа, який вказує на категорію готелю чи номера.

Обираючи заклад розміщення, не зайве поцікавитися, чи є у нього сертифікат
Відповідно до Закону України «Про туризм», постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку надання послуг з тимчасового розміщення (проживання)» та наказу Держспоживстандарту України «Про затвердження Переліку продукції, що підлягає обов’язковій сертифікації в Україні» послуги, які надаються готелями, курортними комплексами, кемпінгами, центрами та будинками відпочинку, молодіжними турбазами та іншими закладами розміщення, підлягають обов’язковій сертифікації стосовно безпеки для життя та здоров’я людей, захисту їх майна та охорони довкілля. Крім того, установа, яка дбає про свою репутацію, сертифікує й заклад громадського харчування (кафе, ресторани, бари і т. д.), який знаходиться на території готелю і від роботи якого залежить, чи завжди клієнти зможуть розраховувати на якісне та безпечне харчування.
Туроператори та турагенти згідно з вимогами п.2.1.2 «Ліцензійних умов провадження туроператорської та турагентської діяльності», зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 28.09.2007 за №1123/14390 повинні «надавати туристичні послуги, що підлягають обов’язковій сертифікації, після проведення такої сертифікації в установленому порядку», тобто співпрацювати лише з сертифікованими в установленому порядку закладами розміщення. Адже клієнт повинен чітко розуміти, якого роду послугу йому пропонують, бути впевненим, що вона безпечна і якісна.
Загалом на території Полтавської області налічується близько 80 діючих закладів розміщення, понад 50% їх становлять готелі, є також мотелі, санаторії, кемпінги, туристичні бази, будинки відпочинку, заклади зеленого туризму та інші. Найбільше скупчення таких закладів знаходиться в історико-культурних місцях області та на території бальнеологічних курортів, на основних автомобільних та залізничних магістралях.
Проте, на сьогоднішній день тільки 35 закладів розміщення області, мають сертифікати відповідності, видані органом сертифікації ДП «Полтавастандартметрологія». Це говорить про те, що керівники деяких готелів, розуміючи, що заклад не відповідає вимогам стандартів, свідомо йдуть на порушення чинного законодавства.

Переконайтеся у документальному підтвердженні «зірковості»
До речі, на даний момент у світі діє майже 30 різноманітних систем класифікації закладів розміщення. Так, наприклад у США їх класифікують за призначенням (комерційні, мотелі, курортні, для проведення ділових зустрічей), за строком перебування (від 1 до 7 днів, для постійного перебування, курортні), за місцем розташування, цінами тощо. У Великобританії закладам розміщення присвоюють «корони», у Греції застосовується система букв. Але найбільш поширеною у світі вважається французька система класифікації, яка передбачає присвоєння готелям від 1 до 5 «зірок», хоча за піввіку її існування, дотепер так і не виникло єдиних міжнародних правил щодо їх присвоєння. Всесвітня туристична організація кілька років тому спробувала покласти край цьому «зірковому параду» й запровадити універсальну систему класифікації готелів, але оскільки в різних країнах дуже різняться кліматичні особливості та уявлення про комфорт, затишок і гостинність, так і не вдалося дійти згоди в цьому питанні.
В Україні, як відомо, діє французська «зіркова» кваліфікація: чим більше у готелю «зірок», тим він комфортабельніший. Рівень комфорту фахівці розглядають як комплексний критерій, складовими якого є:
- стан номерного фонду: площа номерів, частка одномісних (однокімнатних) та багатокімнатних номерів, номерів-апартаметів, наявність комунальних зручностей і таке інше;
- стан меблів, інвентаря, предметів санітарно-гігієнічного призначення;
- наявність і стан підприємств харчування: ресторанів, кафе, барів;
- стан будинку, під’їздних колій, облаштованість прилеглої до готелю території;
- інформаційне забезпечення і технічне оснащення, у тому числі наявність телефонного, супутникового зв’язку, телевізорів, холодильників, міні-барів, міні-сейфів і т.д.;
- забезпечення можливості надання ряду додаткових послуг.
Ці параметри оцінюються практично в усіх діючих у світі системах класифікації готелів. Крім того, ряд вимог висувається до персоналу та його підготовки: освіти, кваліфікації, віку, знання мови, зовнішнього вигляду і поводження.
На Полтавщині «п’ятизіркових» закладів поки що немає, рівень «4 зірки» мають троє: вже згадане «Палаццо», готелі «Велика круча» та «Галерея». «3 зірки» присвоєно готельно-ресторанному комплексу «Гоголь» і готелю «Миргород», «1 зірку» мають готелі «Алмаз» та «Йолки-палки».
Тож обираючи заклад розміщення, незайве поцікавитися чи сертифіковані, а, отже, якісні та безпечні послуги, він надає, ніж шукати, що дешевше, ризикуючи власним здоров’ям чи щонайменше – гарним настроєм. Принаймні, коли всі споживачі будуть виходити з таких міркувань, порушників закону буде менше, а отже, наш обласний центр стане значно привабливішим для закордонних гостей.
Підтвердити наявність сертифікату відповідності на послуги, що надаються конкретним підприємством Ви можете за телефоном.: 8 (05322) 7-23-63.

Автор: Жанна Кущенко, ДП «Полтавастандартметрологія»


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтавщина | Спорт і здоров'я
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації