За даними машівської міліції, продовж січня 2009-го — березня 2010 року, медики неодноразово відпускали рецепти на право придбання трамадолу своїм неіснуючим землякам: тим, хто виїхав за межі району або залишив державу, а також померлим пацієнтам похилого віку. Але реальні ліки із наркотиком згідно з рецептами отримували місцеві наркомани. По інформацію, необхідну для заповнення рецептурних бланків на псевдопацієнтів, медики зверталися до картотеки лікарні. Користуючись службовим становищем, зловмисники безперешкодно користувалися архівними даними про колишніх хворих, які обслуговувалися фахівцями районної лікарні.
Закінчилися оперативно-слідчі дії, свій вирок оголосив Машівський районний суд у 2010 році, апеляційний суд Полтавської області у 2011-му трохи його пом’якшив.
Як повідомили «Полтавщині» у Машівському районному суді, у результаті одна лікарка зовсім уникнула покарання. ЇЇ «звільнено від кримінальної відповідальності у зв’язку з дієвим каяттям». Ще три жінки-медика отримали по 2 роки умовно. Реальні строки позбавлення волі — у двох осіб. Так, лікар-онколог отримав 3 роки за ґратами і заборону займатися лікарською практикою на 3 роки. І останній фігурантці справи дали 5 років позбавлення волі. Вказаних осіб не визнали злочинним угрупуванням. Якщо б це сталося, покарання було б жорсткішим.
Як повідомив «Полтавщині» керівник прес-служби полтавських правоохоронців Юрій Сулаєв, наразі закінчується процес над лікарями із іншого району області. Завдяки окремим ескулапам у Миргородську центральну районну лікарню незаконно потрапили в обіг більше 3 тисяч капсул трамадолу.