У Зінькові проводиться масове відключення боржників від газопостачання
Тільки цього року у районному центрі без газу залишилися понад 10 приватних осель.
При цьому інколи доводиться боротися з "хитрунами", які впродовж тривалого часу опалювали свою оселю фактично вкраденим газом.
Хто є найбільшими боржниками?
Як не дивно, найсумлінніші платники – пенсіонери. А найбільші боржники – це громадяни з доволі непоганим статком. Звісно, їм опалення природним газом обходиться значно дорожче.
Сьогодні утримання газових мереж у безаварійному стані обходиться в кілька разів дорожче, ніж, наприклад, два роки тому.
Відрахування від абонентської плати – одне з небагатьох джерел функціонування газопостачальної організації . Затрати на транспортування палива, поточне обслуговування обладнання, його ремонт і заміну. При цьому, що підвищення ціни на газ поки що ніяк не впливає на збільшення тарифів за його транспортування. А більшість газорозподільних пунктів та підвідних газопроводів у області служать уже не один десяток років. І вони потребують повсякденного догляду, аби не сталася аварійна ситуація.
Наскільки вразливими можуть бути системи газопостачання, показали кілька аварій, що сталися в Україні останнім часом, зокрема – трагедія у Дніпропетровську. Особливо, якщо не проводяться своєчасна профілактика та ремонт обладнання.
До речі
Сьогодні український споживач платить за газ у середньому 339 гривень за тисячу кубічних метрів (близько
45 євро), що в 11 разів менше, ніж у середньому по Євросоюзу.
Для порівняння: за даними організації "Євростат" мешканці країн Євросоюзу за тисячу кубічних метрів спожитого газу сплачують 498,5 євро (3721,8 грн за офіційним курсом Нацбанку України). Громадяни країн колишнього соцтабору, зокрема Польщі й Чехії, платять відповідно по 377,7 та 336,6 євро за тисячу кубометрів.
Своєчасна оплата спожитого газу – запорука його безперебійного постачання і безаварійності роботи газових мереж. Зростання ж боргів неминуче призведе до відключення від системи газопостачання та пониження тиску в газових мережах і техногенних катастроф, на ліквідацію яких знадобиться набагато більше коштів, ніж вартість спожитого населенням газу.
Тому не залишається іншого виходу, ніж відключення злісних боржників від газопостачання.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
Додати коментар
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном