Необхідність перевірки Полтавською обласною прокуратурою діяльності Державтоінспекції області обумовлена великою кількість дорожньо-транспортних пригод та збільшенням на 21% кількості постраждалих в них з початку року. Так, за статистичними даними, за чотири місяці зареєстровано більше тисячі ДТП, у яких загинула 41 особа, 237 травмовано. За статистикою, у 2010 році кожен 85-ий українець став жертвою аварії. В той же час, розповідає заступник прокурора області Руслан Білокінь, прокуратура виявила чималу кількість порушень в ДАІ області.
Руслан Білокінь, заст. прокурора Полтавської області:
— Перевірки засвідчили чисельні порушення вимог законодавства щодо складення процесуальних документів, розгляду адміністративних справ, накладенню адмінстягнень, повноти вжитих заходів адміністративного впливу, здійснення контролю за виконанням постанов. Встановлено факти кримінально-карних діянь, зловживання службовим становищем та службове підроблення.
До того ж, додає Руслан Білокінь, поширеним явищем в ДАІ є невідповідність чинному законодавству покарання за керування транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння та порушення порядку проведення огляду й перевірки стану водія. Крім того, додає заступник прокурора області, Державтоінспекція здійснює недостатній контроль роботи суб'єктів, уповноважених проводити державний технічний огляд, яких на Полтавщині 65. Більше таких суб'єктів в Україні тільки у Львівській області, що породжує слушне питання, подовжує Руслан Білокінь, про потрібність такої кількості для Полтавщини. Недостатньо, вважають у прокуратурі, працює Державтоінспекція і в частині стягнення накладених штрафів. Так за чотири місяці працівниками ДАІ накладено штрафів на суму понад тринадцять з половиною мільйонів гривень, з яких сплачено лише одинадцять. В ДАІ області кажуть: за результатами перевірки вже складено план по усуненню недоліків.
Олександр Штепа, начальник УДАІ УМВС України в Полтавській області:
— Виявлених під час перевірок до дисциплінарної відповідальності було притягнуто 32 співробітники ДАІ, з яких три працівники управління, шість начальників відділень ДАІ з обслуговування району, дев'ять інспекторів адмінпрактики, чотири державтоінспектори, чотири інспектори з організації дорожнього руху, один старший інспектор оформлення ДТП та дізнання і шість інспекторів.
Крім того, Олександр Штепа обіцяє: 50% начальників відділів ДАІ буде переведено в розряд інспекторів, щоб вони навчилися роботі, за яку повинні були відповідати. Усі недоліки в роботі Державтоінспекції її керівництво обіцяє виправити в найближчий час.