Анастасія Узорішительниця (з грецької — лікувати, а також визволяти) — свята, християнська великомучениця ІV століття. Прийняла мученицьку смерть у 304 році у Сірміумі (нині місто Сремська Митровиця в Сербії) в період переслідування християн римським імператором Діоклетіаном.
Її мати, таємна християнка, виховала доньку у вірі. Її насильно видали заміж за язичника. Анастасія таємно відвідувала в’язнів, котрих переслідували за християнську віру, всіляко допомагаючи їм. Після смерті чоловіка роздала все успадковане майно бідним віруючим. Допомагала людям в Греції, Македонії, Сербії.
За однією з легенд, Анастасію та її побратимів по вірі намагались втопити в морі. Але вода не прийняла їх. Все ж святу схопили і після катувань спалили на багатті.
У Полтаву мощі Анастасії, а точніше її Чесна Глава, прибули у вівторок, 17 травня. Це перший за 300 років випадок, коли святиня покинула територію Греції. В Україну мощі доставили завдяки проханню Священного Синоду Української Православної церкви Московського Патріархату та на особисте прохання Благочиннійшого Володимира Митрополита Київського і всієї України. Близько 10-ї ранку святиня прибула в старійший в обласному центрі Свято-Макарівський храм. Мощі перебували у ньому цілу добу.
Того ж дня ввечері до Полтави їздила ціла делегація кобеляцьких прочан на чолі із благочинним Кобеляцького району отцем Василієм. Автобус для поїздки паломників надав підприємець Олександр Хряпа. Чимало жителів міста і району їздили в обласний центр власним транспортом.
Потрібно відзначити, що прибуття мощей Анастасії Узорішительниці викликало великий інтерес у віруючих Полтави та області. Із ранку і аж до пізньої ночі до дверей храму шикувалась довжелезна черга. Інколи вона нараховувала до п’ятисот чоловік.
Отець Василій висловив подяку Олександру Хряпі за наданий транспорт і мінімальні розцінки, встановлені спеціально для прочан. Також священик наголосив, що подібні паломницькі поїздки для віруючих будуть проводитися і в майбутньому.