У Міський будинок культури в понеділок вже традиційно запросили шукачів роботи – тут проводять «Ярмарок вакансій».
Оксана Попова, директор Полтавського міського центру зайнятості:
— Перевага цього заходу полягала в тому, що є можливість забезпечити безпосереднє спілкування шукачів роботи із роботодавцями і оперативно та швидко прийняти рішення щодо відповідності претендента на те чи інше місце.
Цьогоріч на ярмарок свої вакансії пропонують трохи більше 20-ти піджприємств міста, ті, у кого є так званий «кадровий голод». Полтаві вже кілька років поспіль не вистачає фахівців робітничих професій основного циклу – електрогазозварювальників, слюсарів, ремонтників, інженерів. Приходять же працевлаштовуватись із вищою освітою, амбітні. Втім, цього разу на ярмарку – кожен по своє.
Бліци:
— Знайти роботу, так, щоб підзаробити
— Потрібно якось виживати — шукаю щось, де може попрацювати жінка
Окремі пропозиції тут підготували і для молоді.
Оксана Попова, директор Полтавського міського центру зайнятості:
— Звичайно, спочатку високих зарплат ніхто не обіцяє, але для молодого спеціаліста це дуже гарний перший щабель, тут її можна знайти.
Анатолій Безпалюк, директор Полтавського обласного молодіжного центру праці:
— Окрім тих вакансій, які у нас є, ми підготували новий проект «Молодь обирає бізнес», де ми навчимо людей віком від 18-ти до 35-ти років цьому.
Окрім безпосереднього спілкування із потенційним роботодавцем із шукачами роботи прямо на місці працюють і фахівці центру зайнятості.
Владислав Кривоспицький, заступник начальника відділу активної підтримки безробітних Полтавського міського центру зайнятості:
— В першу чергу, це наша профорієнтаційна робота. Ми працюємо із людьми над тим, яку потрібно шукати роботу. Якщо є потреба – переорієнтовуємо людину. Для цього проводяться тести.
У центрі зайнятості шукачам роботи дають головну пораду – рости над собою. Окрім того, що шукати вакансіїї, – розуміти, що ти можеш запропонувати роботодавцю. Окрім диплому – досвід роботи, вміння, особисті якості.