Списки боржників та попередження про відключення від водопостачання для мешканців цього гуртожитку – не новина. Старожили говорять: заборгованість по оплаті за воду була завжди. Чому саме зараз відключили – мешканці не розуміють. У «Водоканалі» ж пояснюють: зараз проводяться акції по відключенню будинків з особливо великою заборгованістю перед підприємством.
Ліана Козмійчук, представник прес-відділу КП «Полтававодоканал»:
— На 1 червня 2011 року мешканці будинку за адресою Київське Шосе 56 заборгували підприємству «Полтававодоканал» 37 тисяч 719 гривень. Це за умови, що щомісячно вони повинні сплачувати близько 8 тисяч гривень.
Проте, продовжує Ліана Козмійчук, стовідсоткова оплата не проводилась ніколи, а за травень мешканці не заплатили взагалі. Гуртожиток по вулиці Київського шосе, 56 належить підприємству «Полтаваагротранс», раніше в ньому проживали робітники цього підприємства, зараз не залишилось жодного, говорить бухгалтер гуртожитку. В будинку 2 відділення: для сімей та одиноких людей, заборгованість мають і ті, й інші. Платники ж обурюються: вони змушені страждати через чужі борги.
Наталія Галушка, мешканка гуртожитку по вул. Київське шосе, 56:
— Що платять люди – живуть без води, без світла, газу, що не платять – так само живуть. Одні будуть гуляти, пити і відпочивать отут з боргами, а ми будемо останнє віддавати, щоб погасити борг.
За неофіційною інформацією, раніше частину боргу допомагало гасити підприємство «Полтаваагротранс», тепер же, коли борги постійно зростають, підприємство такої можливості не має. Проблема полягає ще й в тому, що в гуртожитку свого часу проживали мешканці, які наростили велику заборгованість і виїхали з кімнат. Хто нині погасить їхній борг – невідомо. Так само мешканці не знають, як боротися із теперішніми боржниками.
Наталія Ямналець, мешканка гуртожитку по вул. Київське шосе, 56:
— Самі ми з боржниками боротись не можемо, хто нам допоможе – не знаємо. Зараз ми сидимо без води, в половини людей є борги, в половини немає, про що тут можна говорити.
Спеціально для телебачення жителі провели показовий рейд кімнатами боржників. Відповіді на запитання отримували переважно однакові і схожі на відому українську приказку: «Я не я і хата не моя».
Бліц:
— Я заплачу 1400, а прийдіть, до того в кого більший борг.
Тож доки мешканці вирішують, хто має перший гасити борг, «Водоканал» попереджує: це відключення – не останнє, і якщо ви маєте борг – краще погасити його – щоб не залишитися без води.