Фотодерматоз (так по-науковому називається ця хвороба) викликаний підвищеною чутливістю до сонячного світла. Причому поштовхом можуть стати фактори, що зовсім не мають відношення у ультрафіолету.
СОНЯЧНІ ПРОВОКАТОРИ
Лугові трави. Влітку, у період цвітіння, більшість лугових трав виділяють особливу речовину - фурокумарин, який осідає на шкірі і у поєднанні з ультрафіолетом провокує кропивницю у людей, які від неї особливо страждають. Поніжилися під сонцем на лугу, на узліссі, у річки - чекайте на алергічну реакцію.
Косметика. Той самий фурокумарин входить до вмісту грейпфрутової та лимонної ефірної олій - частих компонентів антицелюлітних кремів. До складу багатьох лосьйонів для вмивання, тоніків і кремів входить саліцилова кислота - ще один фототоксичний компонент. Протерли обличчя з ранку таким засобом, нанесли сонцезахисний - і зі спокійною душею на пляж. А до вечора на шкірі - плями, вугрі, свербіж.
Такий самий ефект мають бергамот, і зовсім вже безпечні на вигляд петрушка, кріп, селера і навіть звіробій. Якщо їх компоненти, екстракти та ефірні олії входять до складу будь-якого крему або лосьйону - чекай на біду.
Ліки. Особливо чутливою до сонячного світла роблять шкіру сечогінні, діабетичні та антиаритмічні препарати, антибіотики (найбільш фототоксичним вважаються тетрациклін та доксициклін).
Брак вітамінів. Різноманітні порушення обміну речовин, результатом яких частіше за усе стає гіповітаміноз, теж входить до числа «підозрюваних».