Разом з радістю літньої днини до нас приходить і нестерпна спека. В минулому році в Україні була зафіксована найвища температура за всю історію метеорологічних спостережень. Аби ж спека була тільки в радість, а сонце дарувало тільки засмагу, а не хвороби, лікарі радять більше пити низькомінералізованої води та особливу увагу звернути на одяг і харчування.
Андрій Дзюба, лікар-терапевт:
— Не треба одягати на себе одяг, який не дихає, одяг повинен бути зі звичайних матеріалів, досить просторий, не обмежуючий, не підпоясовуючий, без жорстких застебнутостей. Істи багато не треба, в теплий час їсти треба, як і в інші часи.
Харчуванню треба приділяти особливу увагу, адже в літній час процес псування продуктів відбувається значно швидше і ризик підхопити кишкову інфекцію зростає в рази. В санітарно-епідеміологічній станції говорять: є цілий ряд продуктів, при вживанні яких треба бути особливо обережними.
Лариса Комарова, завідуюча відділенням гігієни харчування Полтавської СЕС:
— Молочна продукція, м'ясна продукція, ковбасні вироби, копченості, рибна продукція – це особливо небезпечні у нас продукти в літній період року, які можуть при неправильному зберіганні, при незбереженні сроків реалізації послугувати причиною харчового отруєння, а також інфекційних захворювань.
Також лікарі радять утриматись від прогулянок під сонцем в період з 11 ранку і до 5 вечора, і не забувати якнайчастіше приймати прохолодний, тонізуючий душ. Така процедура нормалізує серцевий ритм та температуру тіла, надає бадьорості та сил працювати у спекотну погоду.