Пам'ятник коменданту міста Полтава полковнику Олексію Келіну було встановлено у 1909 році до 200-річчя Полтавської битви. Вікривав його особисто імператор Микола Другий. Постать Келіна для монументу була обрана не випадково: саме під його командуванням трималися оборонці міста, не пускаючи до Полтави шведських загарбників. В первозданному вигляді пам'ятник містив на вершині колони скульптуру двоголового орла з лавровим вінком. У 1921 році радянська влада його демонтувала. Однак з нагоди 300-річчя Полтавської битви архітектор Валерій Трегубов повідомив ЗМІ про існування проекту реконструкції пам'ятника, який полягає у поверненні йому первозданного вигляду. Цього ж року проект реконструкції «Пам'ятника Келіну і доблесним захисникам Полтави» пройшов першу стадію до затвердження – його погодила Художня рада міста.
Михайло Шлафер, головний художник міста:
— Художня рада роздивилася уважно відповідний проект і сказала, що проект відповідає реконструкції такого вигляду, в якому пам'ятник був у первозданному вигляді.
Крім того, додає Михайло Шлафер, на реконструкцію за проектом не буде витрачено ні копійки бюджетних коштів – все за гроші мецената. Однак, продовжує головний художник міста, на жаль, питання реконструкції наразі політизують, хоча це – частка історії Полтави.
Гостро, вважає, стоїть питання політизації реконструкції «Пам'ятника Келіну і доблесним захисникам Полтави», і Полтавський міський голова Олександр Мамай.
Олександр Мамай, Полтавський міський голова:
— Рішення ще не прийнято, але безумовно, мені особисто хотілося б його облаштувати, але тому, що це гарний пам'ятник.
Крім того, додає мер, рішення про реконструкцію прийматиме сесія міськради, а також потрібно дізнатися думку громадськості.
Правління ж громадської ради при міськвиконкомі свою думку в листі Олександру Мамаю вже висловило. Там зазначили, що наразі реконструкцію вважають недоцільною – в ній не бачать сенсу.
Мають свою думку щодо відновлення первозданого вигляду пам’ятника шляхом встановлення на його верхівці двоголового орла і крайні ліві та крайні праві сили: Комуністична Партія України та Всеукраїнське об’єднання «Свобода». Якщо перші вважають реконструкцію повагою до історичної спадщини Полтави, то «свободівці» в своїх думках категоричні та налаштовані радикально.
Андрій Георгієвський, перший секретар Полтавського міськкому КПУ:
— Ми „за”, тільки „за”, тому що, по-перше, це історична пам’ять нашого міста і ми як звичайні громадяни поважаємо цю пам’ять та його історію.
Роман Чабановський, заст. голови Полтавської обласної організації ВО "Свобода":
— Ми, як українська сила, виступаємо категорично «проти» тих символів, під якими нищилася наша нація. По-друге, ми вважаємо, що це провокація провладної партії.
Поки суперечки щодо необхідності реконструкції «Пам'ятника Келіну і доблесним захисникам Полтави» тривають, роботи розпочати не можуть. Адже проект відновлення первозданого вигляду ще повинен пройти затвердження на сесії міської ради. На якій з останніх це питання буде винесено на порядок денний – поки що невідомо. А тим часом міський голова обіцяє провести соціологічне дослідження серед населення, аби дізнатися думку полтавської громади.