Вхід | Реєстрація

Стальзавод подбає про чисте повітря

Стальзавод подбає про чисте повітря
Упродовж 2011-2014 рр. сталеливарний завод має здійснити реконструкцію газоочисток шести існуючих плавильних печей, що значно зменшить викиди в атмосферу.
Власне, комплексна програма поетапного зниження техногенного навантаження на навколишнє середовище була розроб­лена на сталеливарному заводі ще у 2008 р. «Починаючи з 2008?р., завод обіцяв щось робити, але фактично нічого не здійснив», – каже заввідділу екології міськвиконкому Г. Демьохін. Стальзавод нарощував потужності, мешканці прилеглих кварталів скаржилися на те, що нічим дихати, а мерія шукала шляхи впливу на забруднювача атмосфери. «У Правилах санітарної забудови міст зазначено, що в разі невиконання підприємством природо­охоронних заходів воно не має права розвиватись. Отже, за останній час стальзаводу не узгоджено жодного об’єкта реконструкції», – підкреслює Г. Демьохін.
Нещодавно консенсус мерії з керівництвом заводу врешті було знайдено і підписано графік виконання існуючої екологічної програми. Згідно з ним, упродовж 2011-2014 рр. підприєм­ство має встановити на печах 3 уловлювальні установки вартістю 20 млн грн кожна. У разі порушення графіку міська рада матиме право ухвалити рішення про тимчасове призупинення роботи підприємства.
Після проведеної реконструкції печей завод вийде на нормативний режим роботи по викидах, – зазначає міський еколог, але водночас не гарантує, що за несприятливих погодних умов сморід не з’явиться знову. Подібна ситуація зараз має місце в райо­ні НПЗ: перевищень по викидах немає, а Молодіжний у нічний час потерпає від неприємного запаху. «Провокувати запах можуть несприятливі погодні умови. У спекотний період вранці, коли сонце нагріває землю, тепле повітря з забруднювальними речовинами піднімається вгору, а надвечір – знову розтікається по поверхні», – каже Г. Демьохін.
Забезпечити чисте повітря городянам можна, якщо примусити підприємства зменшувати виробничі потужності під час несприятливої погоди. Подібна система, за словами Г. Демьохіна, існує в Києві та Iллічівську. Схему її дії наразі подано й на розгляд кременчуцького міського голови, проте еколог висловлює великі сумніви щодо ефективності цієї системи. «Основні джерела викидів на стальзаводі – плавильні печі, на НПЗ – установки та очисні споруди, призупинити їх роботу неможливо. Єдине, що можна – призупинити налив нафтопродуктів на естакаді, але це невеликий відсоток викидів», – зазначає Г. Демьохін.

Автор: Інна ДАНИЛОВА, www.panorama.pl.ua


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Кременчук | Суспільство
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації